Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyhogy még nem olyan divatos...

Hogyhogy még nem olyan divatosak az agyhullám által vezérelt játékok?

Figyelt kérdés

Én amikor először láttam a 70-es évek-béli sci-fi filmekben az agyhullám vezérelt eszközöket, akkor azt mondtam, hogy de jó is lenne, ha majd 500 év múlva eljutna idáig az emberiség, de ez úgy sem lehetséges...


Erre most már néhány éve sorra jönnek ki az újabb és újabb agyhullám által vezérelt kütyük, programok. EZ AZ ÉVEZRED ÁTTÖRÉSE! Miért nem vesz mindenki agyhullám által vezérelt játékot? Jó, drága (60 ezer Ft), viszont elképesztően érdekes, nem csak tudományos szempontból.


2010. máj. 13. 20:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
gondolom azért ,mert nagyon nagyon drága.
2010. máj. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Pl. ezt a játékot vettem meg, a gondolatainkkal lehet iránytani a golyót: [link]



Számomra valami hihetetlenül felemelő érzés, amikor pusztán a gondolatommal tudom mozgatni a golyót. Erre vágytam egész életemben... és ez csak a kezdet.

2010. máj. 13. 20:28
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen, drága, de akinek van pénze Xbox-ra, iPhone-ra és egyéb marhaságokra, annak erre is lenne pénze. EZ VALAMI HIHETETLEN ÉLMÉNY!
2010. máj. 13. 20:28
 4/21 A kérdező kommentje:
Nevetségesnek is tűnhet, hogy majd 60 ezer Ft-t egy ilyen folyós játék, viszont el nem tudjátok képzelni MEKKORA ÉLMÉNY a gondolataiddal iránytani valamit. Egyszerűen valami eszméletlen, szerintem egy pár hónapon keresztül mást se fogok csinálni :D
2010. máj. 13. 20:30
 5/21 A kérdező kommentje:
Biztos már gondoltatok arra, hogy milyen jó lenne az ágyban fekve magatokhoz húzni a gondolataitokkal a jedikhez hasonlóan egy bögrét. Ha a mai gondolatirányítós eszközökkel ezt még nem is lehet megtenni, de az élmény, amit ez a kis játék nyújt, megközelíti a jedi-feelinget :)
2010. máj. 13. 20:31
 6/21 anonim ***** válasza:
Hát ez tök jó. :D Kár, hogy nincs rá pénzem. :D
2010. máj. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
áááááááá ez k**va jó lehet ,áááááááááá
2010. máj. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is olvastam az indexes cikket. Érdekesnek tűnik, azt meg kell hagyni. De a technilógiával még kell várni egy kicsit.


Eleve az, hogy már száraz (és nem géllel kent) szenzorokkal is fogni tudják elég jól ezeket a hullámokat már egy elég nagy előrelépés. Pár éven belül valószínűleg kijönnek azok a szenzorok is amik azonos módon működnek és ezzel szemben olcsóbbak is lesznek a jelenlegi árnál.


Idő kérdése és simán emberi áron meg lehet venni. És nem kell neki 500 év, max 10 évet jósolok, de inkább 5.

2010. máj. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

gondolom nem elég kiforrott a technológia, meg a játékok élménye, játszhatósága is gyerekcipőben jár.


feltételezem, nem csak én vagyok úgy hogy egy játékban főleg az ötletet meg a hangulatot díjazom, nem a technikai megvalósítást.

miért akarnék agyhullámokkal golyót irányítani?

2010. máj. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Szerintem marha jó!


Amint megtehetem, veszek egy hasonlót :)

Most még tanulok, egyelőre nincs 60 ezrem ilyesmire.


Amikor EEG-t mértünk élettan gyakorlaton, akkor géllel kellett bekenni a hajas fejbőrt, tehát ment elég a hajamra is, majd jól beleszáradt. Ezt viszont nem értem...

2010. máj. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!