Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Eltűnő csillag! Valaki...

Eltűnő csillag! Valaki látott már?

Figyelt kérdés
Mert én igen!!!

2017. ápr. 22. 00:47
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Nem láttam.

A barátoméknak van obszervatóriumuk Baján.


Méghozzá nagyon komoly.

Otthonról, intraneten keresztül vezéreltek a funkcióik.


Tehát még a csillag képet is egy laptopon keresztül állítják rá a csillag mezőre, és azt távirányítással fókuszálják.


De az már rég ismert dolog, hogy amit az égen látsz, mind hamis képek, mert mire ide ér a fény a csillagról, a csillag már lehetséges, hogy nincs.

A fénynek is idő kell mire ide érjen.

Közben a csillag már rég kihalt.

Tehát sosem a valóságot látod.


Minél közelebbre tekintesz, annál biztosabb, hogy még a valóságot látod.


Ha a nap fényét tekintjük alapul, és közben a nap megsemmisülne, még 8 percig akkor is láthatod a fényét, pedig már nincs.

2017. ápr. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne, bármikor kit akarhatja egy felhő pl
2017. ápr. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Trafó1 ***** válasza:
Egy felhő vagy bármi, akár az űrben is .
2017. ápr. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egy kicsitt felvillant 2 3 mat es oda lett!
2017. ápr. 22. 12:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez legtöbbször akkor szokott előfordulni, ha bárányfelhős, fátyolfelhős az ég, de a Hold nem világítja meg őket, tehát nem látszanak. Viszont ha beúsznak egy csillag elé, akkor azt kitakarják, így úgy tűnik, mintha a csillag pislákolna kicsit aztán eltűnne. De valójában a csillagok nem így tűnnek el az égről, és főleg nem másodpercek, percek alatt, egy csillag valós "agóniája" ennél azért hosszabb folyamat.
2017. ápr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 EagleHUN ***** válasza:

Ha csak felvillanás volt akkor lehetett földkörüli műhold is ami egy kis időre pont feléd tükrüzte vissza a fényt aztán már másfelé...Irídium felvillanásnak is nevezik.


[link]

[link]


De természetesen bármilyen más földkörüli műhold is produkálhat hasonlót. Hogy egy ideig látszik aztán nem.

Bár azoknál egyértelműen halad is a fényforrás. Így (álló)csillagként nem is értelmezhetőek!


Megkérdem tehát. A többi látszó csillaghoz képest haladt ami eltünt?

2017. ápr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem haladt egy pontbol tünt el!
2017. ápr. 22. 22:42
 8/8 webbandi79 válasza:
24%

Hi! Én láttam kétszer is. Az első dél felé volt. 2 hónapra rá (1 hónapja) meg a Cassiopeoa mellett északra.

Para!


"A sok okosnak meg üzenem, hogy nem, nem voltam kész se részeg stb."

2018. júl. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!