Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Idén érettségiző diákok,...

Idén érettségiző diákok, nálatok hogyan van ez a memoriter dolog?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy akik közép szinten érettségiznek idén magyarból, azoknak a szóbelire milyen memoritereket kell tudniuk? Nekünk egész évben nem adtak semmilyen memoritert, most pedig azt akarják, hogy a szóbelire tudjuk a pl. a teljes A walesi bárdokat elszavalni, meg ilyenek. Ez máshol is ilyen durván sok magolnivaló már középszinten? Teljes balladákat meg verseket kell tudni az összes iskolában?

2017. máj. 3. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

A sok közül a Walesi bárdokat álmomból felébresztve bármikor elszavalom neked. Sőt egy csomó mást is. Pedig régen volt, mikor érettségire készültem. Ja, és akkor nem memoriterként tanultuk, hanem értelmezve. Ezért is tudom ma is őket. A memoriterek dolga, hogy másnapra elfelejtse őket az ember.


Szegény diák! Ha egy ócska pár versszakot durvának tart, mi lesz vele az életben. Sok jövőt nem jósolok neki.

2017. máj. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1-es, szerintem te nem vagy képes a kérdés értelmezésére. Akik csak offolnak, legyenek kedvesek figyelmen kívül hagyni a kérdést! Köszönöm!
2017. máj. 3. 12:04
 3/9 anonim válasza:
0%
Elég oda egy-két versszak is a fontosabbakból, ha belefűzöd a mondanivalódba. Tanulj minden tételhez valamit, ha nem vers, akkor egy-két mondatot idézel máshonnan
2017. máj. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem idén érettségizek, hanem már rég megtörtént, de én is középszinten voltam, és úgy emlékszem, nekünk egyáltalán nem kellett semmilyen verset megtanulnunk, csak a tételek voltak. Sőt, verselemzéshez használhattunk a szóbelin verseskötetet is, amiben benne van az adott mű (nem mi vittük, ott adták).

Viszont szerintem ez egyáltalán nem sok magolni való. Nem tudom, máshol hogy szóbeliztetnek, de nekünk kb. 6 héttel az írásbelik után volt a szóbeli. Még ha most kapod meg a verslistát, akkor is nagyon bőven van időd megtanulni, és a Walesi bárdok egyébként sem olyan hosszú vers. Egyetemen ennél sokkal kevesebb idő alatt kell sokkal nagyobb mennyiséget megtanulni.

2017. máj. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Érettségin tételek vannak magyarból, és szövegekről kell beszélni, nem pedig szövegeket felmondani. El sem tudom képzelni, hogy az érettségiző diák a verset szavalja a bizottság előtt... :S


Ne haragudj, hogy ezt írom, de ahol csak annyit várnak el a diáktól, hogy mondja fel a verset, akkor az már a legalja.

2017. máj. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amíg felmodod a walesi bátdokat negyjából le is telne a 10 perc időd, tehát biztos nem kell. Max 1-2 versszak, azt pedig a felkésülési idő alatt is meg lehet tanulni.
2017. máj. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező! Egy tanár az értelmetlen kérdések értelmezésére is képes. De vajon te képes vagy értelmezni az iskola fogalmát? Az iskola nem egy fejbe csövön át tudást betöltő automata, hanem az ismereteket átadó módszertani rendszer. Kétségtelen, hogy ezt lehet rosszul is csinálni, és sok iskolában nem adottak a feltételek sem a tanításra, sem a tanulásra, de az általad kívánt dolog nem tartozik a tudás megszerzésének eszköztárába. A memoriter lehet egy speciális gyakorló módszer, de általa tartós tudást szerezni nem lehet. Te pedig ezt szeretnéd.

Ha padig te teljes versek ismeretétől ennyire megrettensz, akkor más tárgyak, ahol ennél komplexebb és több tudást kell elsajátítani, nálad teljesen esélytelenek. Ez itt a fő baj, nem az, hogy hajlandó vagy-e egy verset megtanulni kívülről.

Ezen túlmenően, az általad leírtak arról árulkodnak, hogy nehezen megy a tanulás, valójában eléggé utálod. És sajnos ezt a tulajdonságot nem az iskolában szerezted be, ott csak elmélyítetted. Ez bizony otthonról jött. A későbbi életed minősége iránt változatlanul aggódom.

2017. máj. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

olyan jó, hogy mindenki olyan okos itt...bírom az ilyen egy diáknak nem lehet rossz hozzáállást

szerintem ez hülyeség, de nálunk is memoritermániás a magyartanár, mondjuk velünk egész 4 év alatt folyamatosan verseket magoltatott. Lehet, hogy jó gyakorló módszer de azt nem az érettségin kell elkezdeni, plusz persze van 6 hét, ja meg 20 irodalom tétel és a nálunk pl a kedves irodalomtanár minden tételbe legalább 2-3 memoritert beleíratott, egyébként pedig az iradolmon kívül van más is amire abban a 6 hétben készülni kell, főleg ha vki még emeltezik is, szóval igen kérdező ez elég nagy szemétség, bár nálunk azért egész balladákat nem kérnek.

2017. máj. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Semmilyen memoritert nem kell tudnunk. Egyedül annyi, hogy ha a Himnuszt húzzuk, akkor nem nézhetjük közben magát a szöveget, mert azt elvileg kívülről kell tudni, de elszavalni azt se kell.

Sajnálom azokat akiknek tele vannak memoriterrel a magyar tételei, köcsög tanárotok lehet.

2017. máj. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!