Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljam meg a halotti...

Hogy tanuljam meg a halotti Beszédet?

Figyelt kérdés
A halotti beszédből kéne megtanulni kb 3 sort de nem tudom hogy álljak neki mert nehéz ezeket a fura szavakat megtanulni. Valaki tud módszert hogy gyorsan és viszonlyag jól meg tudjam tanulni?

2015. febr. 17. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor könnyebb, ha tudod, mit jelentenek a szavak. Gondolom, ezt órán megbeszéltétek, ill. a könyvben benne van. Pl. "látjátuk" = látjátok, "szümtükvel" = szemetekkel, "vogymuk" = vagyunk, "isa" = csak, "homu" = homu stb.

Olyasmi, mint ha idegen nyelvű szöveget kellene megtanulnod. :)

2015. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg próbált énekelni, vagy keress belőle egy zenésített verziót, szerintem van YouTubeon. A ritmus segít.
2015. febr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Három sort? Három sor miatt sírod tele az internetet?
2015. febr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindig könnyebb úgy megtanulni egy szöveget, ha érted. Tehát először írd át mai magyarra, ahogy az első válaszoló írta, aztán próbáld értelmezni, értsd, hogy miről szól. Végül ezt a gondolatsort tanuld meg, és így már sokkal könnyebb lesz az eredeti szöveg is.
2015. febr. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!