Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik megterhelőbb környezetv...

Melyik megterhelőbb környezetvédelem szempontjából a Földnek szerintetek?

Figyelt kérdés
Azon vitáztam össze valakivel a papírpoharas kávém kapcsán, hogy az e a környzetszennyezőbb vagy ha fedeles üvegpohárba készítem és az minden használat után elmosogatom (kemikália plusz nem kevés víz). Szerintem az amúgy is újrahasznosított anyagból készült és újra újrahasznosítható eldobható pohár kevésbé az.
2017. jún. 3. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem az amúgy is újrahasznosított anyagból készült és újra újrahasznosítható eldobható pohár kevésbé az."


Amit erdöírtással állítanak elö rengeteg kemikália és üzemanyag felhasználásával.


Szóval az üvegpohár meg mosogatás sokkal kevesebbet árt.

2017. jún. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
A kávé mellett nem oszt, nem szoroz. A világ másik feléről idehozzák, egy csomó energia pörkölni, feldolgozni, aromazáró csomagolás,reklám, végighurcolják az országon, ott rohad a polcon fél évig, fűtenek-hűtenek rá, majd elmész érte, hazacincálod, gázzal-elektromos árammal elkészíted. Azért ha menőzni akarsz akkor inkább az üvegpohár helyett porcelánban igyad, vagy vákuumozott dupla falú saválló (titán) bögrében.
2017. jún. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

A Földnek környezetvédelem szempontjából az a legmegterhelőbb, ha védeni akarják a környezetet, nem pedig EGYÜTT ÉLNI vele!

Minden újrahasznosítHATÓ eldobható pohár az újrahasznosíTÓba kerül?

2017. jún. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 EagleHUN ***** válasza:

Élelmiszer fogyasztásra szánt eszközökhöz sosem használhatnak újrahasznosított dolgokat!

Azokat "szűz" frissen kitermelt anyagból gyártják le!


Itt valóban az a kérdés hogy ez a pohár végül újra lesz-e hasznosítva és mennyibe fájt az előállítása környezeti szempontból is.


Ha ez megvan akkor össze lehet hasonlítani hogy ez mekkora rész ahhoz képest amennyibe fájt a kv termelése előállítása szállítása pörkölése stb.


Ha ehhez képest maga a pohár elenyésző környezeti költséggel járt akkor kb tökmindegy hogy használod-e vagy többször használatosat mosogatsz.


Ha mégis mosogatsz akkor lehet környezetbarát szerrel is. És akkor nem szennyezed a vizet.

2017. jún. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!