Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki a legnagyobb ma élő tudós?

Ki a legnagyobb ma élő tudós?

Figyelt kérdés
2017. jún. 12. 14:28
 1/9 anonim válasza:
67%
Ma már inkább különböző szakterületek legnagyobbjai vannak, annyi tudomány ág van már.
2017. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Én szerintem

Michio Kaku és Stephen Hawking

Mindketten csodálatosan okosak.

2017. jún. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Dr. Bölcsföldi József
2017. jún. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
2017. jún. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Michio Kaku, Stephen Hawking meg a hasonlók nagy tudomány népszerűsítők. Nem nagy tudósok. Nagy tudósokról nagyon ritkán hallasz. Kevés nagy tudós híres. Pl. Pauling és Sanger nagy tudósok, és azért híresek, mert 2 Nobel-díjat nyertek. Marie Curie-re is ugyanez igaz, azt hozzátéve, hogy ő mindezt nőként tette egy nem túl toleráns időben. De sajnos ma már egyikük sem él.


A másik problémám az, hogy úgy általánosságban legnagyobb tudóst találni kicsit nehéz. Hogy hasonlítasz össze valakit, aki asztronómiát kutat egy szintetikus szerves kémiával foglalkozó tudóssal? És valószínűleg aki asztronómiát kutat, az is fel tudna sorolni több egymással összehasonlíthatatlan területet még ezen belül. A "tudós" egy kicsit hülye szó. Igazából egy sokkal tágabb gyűjtő fogalom, mint gondolnád. Én pl. nanoszerkezetek szintézisével foglalkozom. Ezen a területen a legnagyobb tudós talán Peidong Yang, most így pár statisztikát megnézve. Na most ettől okosabb lettél? Nem hiszem. Sose hallottál róla, és elolvashatsz tőle egy rakás cikket, amiből egy büdös szót nem értenél. Szóval ez egy hülye kérdés, amire nem lehet jól válaszolni.

2017. jún. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Hardy Weinberg ***** válasza:
100%

Már nem tudom kitől hallottam, hogy "Tudós a már nem élő kutató.", de azóta irtózom ettől a szótól.

Amúgy meg #5 jól összefoglalta a lényeget.

2017. jún. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
52%
Ray Kurzweil
2017. jún. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Sheldon Cooper

Bocs!

2017. jún. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

jelen!

mindennek meg tudom a valóshínűségét határozni: 50%

(vagy igen, vagy nem)

2017. júl. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!