Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kik azok az emberek, akik...

Kik azok az emberek, akik szerinted nagy tudással rendelkeznek és egyfajta guruként tekintesz rájuk, akiktől érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
2017. jún. 13. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármely művelt ember. Szakmájának kiválósága, aki a munkát élvezetnek és szórakozásnak éli meg, nem szenvedésnek és kötelességnek.
2017. jún. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez azért nem jó kérdés, mert a "guru" az egyfajta polihisztor, ilyen tudós pedig ma már nincsen.

Ha viszont téged nem a tudósok érdekelnek, akkor rossz kategóriában vagy.

Attól függően, hogy mi érdekel, a kultúra vagy a vallás fórumon kellene kérdezned.

2017. jún. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A gurut nyilván átvitt értelemben használta. Úgy mint egy adott szakterület minden csínját-bínját ismerő személy, akitől jól lehet tanulni.


Nekem az egyetemen volt három ilyen tanárom. Sokat tanultam tőlük. Bármilyen kérdésre részletesen és érthetően válaszoltak.

2017. jún. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
2xSü, Mojjo, Wadmalac, Cerevisiae, sadam87, meg még egy páran, akiknek a neve most hirtelen nem ugrik be, vagy nincs megjelenítve. Az ő válaszaikra mindenképpen érdemes odafigyelni, mert ritkán írnak sületlenségeket.
2017. jún. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%
Ha tehetném akkor Stephen Hawkingtől tanulnék.
2017. jún. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

25 évvel ezelőtt Kacsa bácsi, a főnököm, a Minőségellenőrző Főosztály vezetője szokásos reggeli ellenőrző sétáján odalépett a laborban mellém, és azt mondta:

- Jajj de sápadt vagy. Nem nézel ki jól. Menj haza, és pihend ki magad! Reggel gyere időben!

Aztán elfordult tőlem, nem volt lehetőségem sem magyarázkodásra, sem ellentmondásra, sem megköszönni.

Kollégáim elmondása alapján az Öreg beállt helyettem a laborban a méréseimet elvégezni, és rövidebb idő alatt elkészült vele, mint én szoktam - aki 20 éve csinálom.

Aztán megírta a jegyzőkönyvet, köszönt és továbbment.

2017. jún. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sokan vannak. Most legutóbb láttam egy filmet a Kassai Lajosról, ő az egyik.

A másik akire sokszor gondolok, Balczó András.

2017. jún. 15. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2*Sü meglehetősen inspirálólag hat rám ezen az oldalon.
2017. júl. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
36%
Mojjo és Wadmalac.
2017. júl. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!