Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám szabadalmaztatni...

Hogyan tudnám szabadalmaztatni az ötletem?

Figyelt kérdés
Van egy jò ötletem ès egy tervem egy olyan babakocsiròl ami mèg nincs a piacon! Kihez kell fordulni hogy megvalòsìtsa a tervem ùgy hogy azt ne tudja ugy "ellopni" hogy engem leràz letagadja hogy ax èn ötletem ès nèlkülem valòsìtja meg! ?

2017. jún. 16. 05:19
 1/4 EagleHUN ***** válasza:
100%

Először is ha megtervezed magad és megépíted a prototípust magad akkor nem fogják tudni ellopni amíg le nem védeted.

Az egész tervet senkinek nem kell kiadnod, mert az egyes alkatrészek is külön meg lesznek tervezve benne.

És ezeket külön külön más-más cégekkel le tudod gyártatni a prototípusodhoz. Azt sem kell tudniuk hogy mit készítenek el.


Ezt így ebben a formában már mint terméket le tudod védetni (nem tudom mennyiért). És "házalhatsz" vele gyártóknál a sorozatgyártásért.


Amennyiben tényleg olyan megoldásokat tartalmaz ami még soha senkinek nem jutott eszébe akkor mehetsz világszabadalomért is. Ilyenkor még a működési elvről is szükséges egy részletes tudományosan megalapozott tanulmány is. A világszabadalom 2-3 milla! Vannak olyan tudósok akik ilyen tanulmányok írásával foglalkoznak és nem nyúlják le a találmányod mert szerződést kötsz velük.

2017. jún. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:
81%

Javaslom valamelyik startup használatát.

Azok nemzetközi szinten működnek, támogatókat is tudsz vele gyűjteni és intézik a jogvédelmi ügyeket.

2017. jún. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 EagleHUN ***** válasza:
Jól mondja kettes. :)
2017. jún. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Sikerült valami az üggyel kapcsolatban? Működött ez a startup?
2022. máj. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!