Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van egy csomó ötletem, de...

Van egy csomó ötletem, de hogyan kell szabadalmaztatni? és hogyan vigyem piacra? Szabványokat honnét tudnék letölteni informálódni, hogy gyárthassam is ezeket?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag öntöm az ötleteket, akár napi 4-5 is összejön, elektronikai kapcsolások, fizikai megvalósítások, akkumulátorok, ventilátorok formája, elektronikai kütyük...egyszóval egy csomó dologban.

De nem találok sehol segítséget hozzá, hogy az ötlet meg is valósuljon, és gyártásba kerüljön.

A legrosszabb az hogy eltelik 1-2-3 év és viszont látom a hírekben a találmányom az ötletem.

Pl a noctua mostani ventilátor lapátjai rezgéscsillapítói nekem meg vannak a 3-5 éves rajzaimon/skicceimen. De egy csomó másik ötletem is a hírekben köszön vissza.


please help

27 éves villamosmérnök.



2012. júl. 16. 11:21
 1/6 anonim válasza:
Magyarországon nemigen számíthatsz segítségre, ugyanis magasról szarnak a szabadalmakra, az erősebb(pénzesebb) kutya baszik. A helyedben kuporgatnék, és egy prototípussal előállnék, vmilyen rendezvényen meg bemutatnám. Sok sikert, és kitartást!
2012. júl. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ez durva. Nekem is volt pár jó ötletem elkezdtem kidolgozni és már beleöltem egy csomó időt mire megtaláltam hogy van már ilyen. Ha sikerült a megoldást megtalálni akkor pls írj privátot.
2013. jan. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szabadalmi hivatalba lehet levédetni, de összesen 200 ezer be kerül, plusz évente fizetned kell 10 ezret azt hiszem az első 3 évben, utána 40-et, majd ez így emelkedik évről évre.
2013. jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elnézést, első három hónapban, nem évben.
2013. jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hello van szabadalmi hivatal. Esetleg oda beviheted az ötleteid valamint van egy honlap is:

[link]


Viszont a megvalósításokhoz lehet, hogy sok tőkére lenne szükséged, azt meg ha te magad nem tudod előteremteni akkor egy gazdag pártfogót kell keresni és akkor közös megegyezés alapján osztoztok a hasznokon.

2013. jan. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Na ennyire termékeny vagy csak feltalálod magad... :D
2014. jún. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!