Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért állítják azt hogy az...

Miért állítják azt hogy az univerzum végtelen? Hogy kell ezt felfogni pontosan?

Figyelt kérdés

Sosem értettem...Mit jelent hogy végtelen az univerzum/űr? Honnan tudják ezt a tudósok ha nem értek a végéhez.. attól még lehet vége valahol, csak nagyon távol és még nem érték el... Nem lehet végtelen szerintem. Az óriási, hatalmas, elképzelhetetlen.

Régóta foglalkoztat ez a kérdés de még mindig nem találok rá válaszokat. Én vagyok ilyen pihent agyú hogy ezt az egész Universe dolgot nem tudom elképzelni? Vagy hogy van ez?



2017. jún. 28. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
97%

a szélén le lehet esni... de hova?

Lehet, hogy úgy végtelen, mint a kör

vagy mint a gömb

2017. jún. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:
100%

Az ember két dolgot nem képes felfogni: a végest és a végtelen.


Ha valami végtelen, akkor az ember elkezdi keresni a határát, mondván „valahol csak vége kell, hogy legyen”. Ha valami véges, akkor meg mindig jön az a kérdés, hogy mi van utána, mondván „csak kell lennie valaminek a határon túl is”. Ugye mi az Univerzumról beszélünk, ami minden létező összessége, így bármi is van a vélelmezett határa után, az is az Univerzum része, tehát nem lehet külső határa. Egy véges Univerzum esetén meg ugyanúgy nem lehet elképzelni, hogy a határán túl semmi nincs. De nem csak üres tér nincs, de tér sincs (hiszen a tér is az Univerzum része).


Egyébként a Föld felszíne bár véges területű, mégis határtalan. Nincs határa, nincs olyan vonal, hogy itt kezdődik a Föld felszíne. Tehát lehet valami úgy végtelen, hogy véges mértékkel kifejezhető.

2017. jún. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Az Univerzum egy téridő buborék. Nem végtelen.
2017. jún. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!