Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hány órakor van a legmelegebb...

Hány órakor van a legmelegebb egy nap folyamán?

Figyelt kérdés

12:00?

13:00?

14:00?

15:00?

16:00?

17:00?

18:00?


Leginkább Görögországról van most szó, de igazából gondolom mindegy. Köszönöm a válaszokat! :)



2017. aug. 13. 02:02
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Én azt tanultam nem is olyan rég föciből, hogy egy nap folyamán nyáron 14:00 környékén van a legmelegebb, mert délben a legnagyobb a napsugarak beesési szöge, viszont ugye a nap először a földfelszínt melegíti fel, ami visszaveri a nap hőjét, és így melegszik fel a levegő, de ehhez kell valamennyi idő, és ezért nem délben, hanem 14:00 körül.
2017. aug. 13. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Vagy még inkább 15:00 körül ilyenkor aug. közepén, amikor éjjel már lehűl a levegő (+ nyári időszámítás).
2017. aug. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron du.
2017. aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Nap tetőzés után 2 órával. Ez reális.

Nem tudom görögöknél mikor tetőzik a nap. De valószínűleg ott is dél körül. Tehát 2-3 között van a legmelegebb. De déltől van a legerősebb UV sugárzás. Ezt is vedd figyelembe.

2017. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
51%

en nyugati oldali lakasban lakom

megfigyeltem hogy delutan 7-8 ora korul van a legmelegebb a lakasban, akkor melegszik fel a legjobban


odakint gondolom 3-4 ora korul van a legmelegebb

2017. aug. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt én is hallottam, hogy elvileg a nap legmelegebb időpontja a délután 2 óra. Viszont ha megnézel bármilyen időjárás jelentést, ahol órákra le van bontva, milyen idő lesz, megfigyelheted, hogy mindig 3-4 órakor van a legmelegebb. Tapasztalatból én is azt tudom mondani, hogy általában 4-kor van a legmelegebb és csak utána kezd el hűlni lassan a levegő.
2017. aug. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Időjárás oldalakon meg tudod nézni a napi eloszlást

pl kréta tegnap:

[link]


rá tudsz keresni arra a településre ami konkrétan érdekel, és a historyban az elmúlt pár nap alapján lehet következtetni, hogy most mikor van legmelegebb, hiszen ez időjárás és hely függő.

2017. aug. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!