Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Egyéb kérdések

A kérdés

Hány órakor van a legmelegebb egy nap folyamán?

12:00?
13:00?
14:00?
15:00?
16:00?
17:00?
18:00?

Leginkább Görögországról van most szó, de igazából gondolom mindegy. Köszönöm a válaszokat! :)

Keress kérdéseket hasonló témákban: meleg, Görögország, hőmérséklet, időjárás

08-13 02:02  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Én azt tanultam nem is olyan rég föciből, hogy egy nap folyamán nyáron 14:00 környékén van a legmelegebb, mert délben a legnagyobb a napsugarak beesési szöge, viszont ugye a nap először a földfelszínt melegíti fel, ami visszaveri a nap hőjét, és így melegszik fel a levegő, de ehhez kell valamennyi idő, és ezért nem délben, hanem 14:00 körül.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 08-13 02:38 Privát üzenet
Vagy még inkább 15:00 körül ilyenkor aug. közepén, amikor éjjel már lehűl a levegő (+ nyári időszámítás).

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 08-13 10:20 Privát üzenet
Nyáron du.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 08-13 12:18 Privát üzenet
Nap tetőzés után 2 órával. Ez reális.
Nem tudom görögöknél mikor tetőzik a nap. De valószínűleg ott is dél körül. Tehát 2-3 között van a legmelegebb. De déltől van a legerősebb UV sugárzás. Ezt is vedd figyelembe.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 08-13 12:40 Privát üzenet
en nyugati oldali lakasban lakom
megfigyeltem hogy delutan 7-8 ora korul van a legmelegebb a lakasban, akkor melegszik fel a legjobban

odakint gondolom 3-4 ora korul van a legmelegebb

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 49%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 08-13 13:49 Privát üzenet
Ezt én is hallottam, hogy elvileg a nap legmelegebb időpontja a délután 2 óra. Viszont ha megnézel bármilyen időjárás jelentést, ahol órákra le van bontva, milyen idő lesz, megfigyelheted, hogy mindig 3-4 órakor van a legmelegebb. Tapasztalatból én is azt tudom mondani, hogy általában 4-kor van a legmelegebb és csak utána kezd el hűlni lassan a levegő.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 08-13 21:56 Privát üzenet
Időjárás oldalakon meg tudod nézni a napi eloszlást
pl kréta tegnap:
[link]

rá tudsz keresni arra a településre ami konkrétan érdekel, és a historyban az elmúlt pár nap alapján lehet következtetni, hogy most mikor van legmelegebb, hiszen ez időjárás és hely függő.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 08-14 13:19 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mitől van az, hogy Magyarországon álltalában mikor kánikula van szinte mindig délen és délkeleten van a legmelegebb?
Miért kell a magnézium az ATP-hez? Miért képez komplexet, mi a szerepe. Tudom, hogy komplexet képez vele az ATP, de nem tudom hogy miért szükséges ez pl akár a glikozlízis folyamán.
2000 óta melyik nyár volt a leghűvösebb eddig és melyik a legmelegebb?
Hogyha a történelem folyamán történt volna valami drasztikus, ma máshogy néznénk ki?
Mekkora az ugrás folyamán a legnagyobb sebessége, ha az ugrótorony 30 méter magas, az ugró személy testmagassága 1,7 m és az ugrás végén a feje 10 méterre van a talajtól?
Letudnátok nekem írni egy az ősz folyamán történt csillagászati megfigyelést nagyon amatőr szinten?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu