Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Előfordult az őskor során, hogy?

Előfordult az őskor során, hogy?

Figyelt kérdés
... szóval, hogy egy időben két ősember faj is élt egymás mellett a Földön, amelyek közül az egyik matriarchális a másik pedig patriarchális társadalmi szervezetbe tömörült?

2017. aug. 22. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt elég nehéz bizonyítani. De lehetett ilyen is.
2017. aug. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Áh, azt hittem, nagyjából lehet tudni, melyik faj mettől meddig élt a Földön, és azt is tudják, melyek milyen társadalmi szervezetben éltek... de oké, végül is nekem már elég a lehetőség is tulajdonképpen, viszont ha valaki esetleg elő tud állni két konkrét fajjal, akkor nyugodtan írjon. :)
2017. aug. 22. 17:31
 3/4 EagleHUN ***** válasza:
100%

A Neandervölgyi a mai Emberrel sokáig egy időben élt, de nem egy helyen. Illetve Európában találkoztak.


Sőt volt egy rövidebb időszak amikor még mellettük a bolygó más részein élt a Homo Erectus is.


Ez bizonyított.

A társadalmi felépítésükről viszont annál kevesebbet tudunk.

Szóval lehetni lehet, de nem tudjuk.

2017. aug. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"A Neandervölgyi a mai Emberrel sokáig egy időben élt, de nem egy helyen. Illetve Európában találkoztak."


Igen, ezt én is tudtam(meg azt hiszem Európában össze-össze is csaptak, és van olyan elmélet is, hogy mi irtottuk ki a neandervölgyieket), csak a társadalmi felépítésükről nem találtam semmit, de akkor ezek szerint azért, mert nincs róla adat. :D


Jó, mindenesetre köszi a választ, hasznos volt, a neandervölgyi és a homo sapiens sapiens, a többit meg ezek szerint én szövöm majd hozzá. :)

2017. aug. 23. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!