Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az aknatornyok miért olyan...

Az aknatornyok miért olyan magasak?

Figyelt kérdés

Az aknanyílás felett, jóval a szállító kasok legmagasabb kiemelési pontja fölé, sokszor igen nagy magasságba építették a kötélvezető kerekeket. Mi ennek a gyakorlati célja? Nem értem mi indokolja a nagy magasságot.

[link]



#bányászat #bánya #aknatorony #mélyművelés #aknakerék #kötélvezető kerék
2017. aug. 22. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Ha egy hosszú tárgyat akarnak leengedni, pl csövet, szállítószalagot, gépet, stb, akkor kell a magasság.
2017. aug. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na erre nem is gondoltam.
2017. aug. 22. 21:10
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
De akkor minden megállónál is ilyen k* magas csarnok kéne...
2017. aug. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ennyit találtam:

"Headframes or headgears are structures present over the mine-shafts and are used to house the skips. It supports the hoists and is used to transport the workers and materials in and out of the underground mine. The headframes should be high enough to accommodate the sheaves and the skips comfortably. A canopy for the underground mines, headframes often provides a visual variety to the mine. It gives the distinctive look to the mine and thus is used as a symbolism for mines. Headframes are also known by different names like gallows frame, winding tower, hoist frame, pit frame, shaft-head frame, or headgear. "

[link]


Ez egy pdf: "THE DESIGN OF HEAD FRAMES FOR MINES"

[link]

Bocsi, nem néztem át, de biztos van benne hasznos infó.

2017. nov. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fentieken kívül (pl. magas, több szintes teher vagy személy lift-ketrecek) van még tippem:

A kábel mozgató motor a földön van a torony mellett. Ha a torony alacsony lenne, akkor oldalirányban túl nagy erőnek lenne kitéve egy nagyobb súly esetén. Magasra építve viszont kisebb lesz az oldalirányú terhelése, közelebb áll a függőleges terheléshez. (Még így is meg van erősítve a kábel irányában.)

A másik, hogy a kábel így nem zavarja az akna körül dolgozókat, hanem biztonságos távolban kerül csak a föld közelébe.


[link]

[link]

2017. nov. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm remek válaszod, egy bányamérnök veszett el benned 🙂
2018. jan. 16. 22:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Az aknatoronyból induló kötél az a föld alatti járat meghosszabbítása. Igazából a képzeletbeli egyenesre bárhova fel lehet húzni a tornyot, attól függ a magassága, hogy hol tudják stabilan elhelyezni a tornyot. Ha megnézel egy több aknatornyos bányát, akkor láthatod, hogy a járathoz közelebb felépítettek kisebbek, míg a távolabbra helyezettek magasabbak.
2018. okt. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!