Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért olyan magasak az északi...

Miért olyan magasak az északi népek? Pont, hogy az alacsony, tömzsi testalkat sokkal jobban bírja a hideget.

Figyelt kérdés

2016. nov. 8. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Viszont nem tűnnek el a nagy hóban. :)

Amúgy kulturális okai is lehetnek, tehát hogy pl. a nők jobban preferálták a magas férfiakat, mint a délebbi népek. Bár annyival szerintem azért nem magasabbak az Észak-Európaiak.

2016. nov. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A Bergmann-szabály miatt, persze valószínűleg kulturális okai is vannak :D

Azért kedvezőbb a nagyobb testméret, mert például ha a testméret köbösen változik, akkor a testfelület, azaz a hőleadás helye csak négyzetesen.

2016. nov. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De miért?Egy neandervölgyiekről szóló dokumentumfilmben mondták,hogy az alacsony,tömzsi testalkat sokkal jobban bírja a hideget.A neandervölgyi ilyen volt,ezért bírta olyan jól a jégkorszakot.Csináltak is egy kísérletet,hogy beraktak a hűtőkamrába egy alacsony,izmos és egy magas vékony embert.A végeredmény az volt,hogy az alacsonyabbik sokkal kevesebb hőt vesztett.Akkor itt ez nem érvényes?
2016. nov. 8. 18:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
De az északiak nem magas, vékony emberek, hanem magas, izmos emberek :D Ami elég komoly különbség, meg eléggé sufni kísérletnek hangzik mondjuk ez, főleg ha vmi tévéműsorban csinálták.
2016. nov. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csupán a magasságra értettem, hanem az egész testméretre.

Mellesleg nem csodálom, ha magasabb ember vesztett több hőt, aki állításod szerint vékony volt, hisz nem volt rajta annyi zsír, illetve izom mint a másikon ami szigetelje :D

De miértre: Azért, mert mint írtam nem egyenesen arányos a kültakaró növekedése a test nagyság növekedésével, azaz 1 cm2 bőrre jut 10g izom/zsír, de 2 cm2 bőrre már 14g izom/zsír/egyéb ( ez csak példa, halvány gőzöm sincs mennyi pontosan). Azért jobb a nagyobb test méret, mert több izom lehet így l, amik több hőt tudnak termelni.

2016. nov. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Elcsesztem, az 24 g akar lenni :D bocsi
2016. nov. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!