Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Manapság miért ilyen magasak...

Manapság miért ilyen magasak a fiatalok?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyan olyanok, mint régen. Vannak magasabbak, alacsonyabbak, de az átlag 170-175 közötti a legtöbb.
2011. aug. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sok hormon és génmódosított ételek,italok ,víz miatt (is)
2011. aug. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Főleg a szervezetbe bevitt aluminium ionok miatt. Régebben (nagymamáink) nagyrészt vas edényeket használtak főzéshez, mióta elterjedt az aluminium használata, folyamatosan nő az átlag magasság. (Hülyeségnek hangzik, de valóban kimutatott összefüggés létezik).
2011. aug. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nézz utána a "szekuláris trend" kifejezésnek.
2011. aug. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Manapság sokkal több fehérjét juttatnak be a fiatalok a szervezetükbe, ennek is köszönhetően nőnek nagyra.
2011. aug. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én olyan alacsony vagyok,hogy az osztálytársaim (8.osztály) 2-3-4 fejjel magasabbak mint én.:( De édesayámnál magasabb vagyok.
2011. aug. 12. 17:46
 7/9 anonim ***** válasza:
több kaját kapnak...
2011. aug. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt mondják van összefüggés a tiszta levegővel is, meg igen a sok hormon, és vegyszer is lehet az oka amit megeszünk.
2011. aug. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Meg elsősorban a fizikai munka hiánya.Ha megnézed a mai öregeket,azok kamaszkorban már mentek dolgozni,mert kellett kajálni.Ha pedig ilyen korban folyamatosan komoly fizikai munkának teszed ki a szervezetedet,akkor a növekedés lelassulhat,le is állhat,ez a gerinc terhelése miatt van.Elsősorban az nyúlik,hiszen az határozza meg a magasságunkat,legalábbis a felső testen.Függ persze a lábak hosszától is.


Azt is mondják,hogy az alkohol meg a cigi is gátolja a növekedést.Én ismerek egy csávót,27 éves,14 éves kora óta cigizik és 203 centi,valaki nem cigizik,mégse nagyobb 170-nél.Genetika is benne van ebben,de persze leginkább a külső hatások

2012. dec. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!