Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Globális felmelegedés hazugság...

Globális felmelegedés hazugság. Vélemeny?

Figyelt kérdés

[link]


Itt a videó.Mielőtt válaszolsz ezt nézd meg.Szerintem kamu.Az egész csak az időjárás és csak azért találtak ki,hogy pénzt csaljanak ki az emberekből.Trump se hiába lepett ki a párizsi klímaegyezményből.Nem fog pénzt költeni egy nem létező dologra Amerika mikor igy is valsagban vannak.



2017. szept. 2. 10:02
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
68%

"A racionálisan gondolkodó embereket bélyegzik meg konteósnak"

Nem, hanem azt, aki képtelen gondolkodni is, és utánanézni is.

Mert tudod, a tudományos kérdésekben a youtu.be az etalon, nem?

Tényleg: kit nézel hülyének?

Attól még, hogy nem hiszel MINDEN konteóban (szerencsére) - attól még ez az!

És nem is az a baj, hogy elsőre elhitted - na bumm. Mással is megesett.

De az, hogy ha figyelmeztetünk, magyarázunk, bizonyítékokat mutatunk - és ez téged szépen hidegen hagy.

Na, EZÉRT vagy te is konteós.

2017. szept. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
76%

"1000 más dolog van amitől a hőmérséklet emelkedik vagy csökken"


Na, akkor mi a búbánatos mennykő aladályoz meg abban, hogy ezek közül akár csak hármat megemlíts??? Ha már annyira sok van...


A 11-es kommentben feltett kérdésem még mindig áll. Akkor mi okozza a globális klímaváltozást?


Mi történt az utóbbi 200 év alatt, ami miatt hőmérsékleti rekordok dőlnek meg évről évre, egész területek válnak sivataggá, tavak tűnnek el, és egész megyényi gleccserek olvadnak el az Antarktiszon? Ezek mitől vannak?


Tudod, a klíma működése egy tudományos dolog. Klimatológia néven tanulmányozzák a szakértők.

A tudományban pedig nem mondunk olyat hogy "ti mind hülyék vagytok, és ezt nem érvelem meg, de azért ti mind hülyék vagytok".


Érvek nélkül, cáfolatok nélkül, bármi féle konstruktív hozzászólás nélkül belepofázni a tudományba egyenértékű azzal mintha beszállnál egy liftbe, belefinganál, és aztán kiszállnál.


A tudományban érvelni kell. Ha te azt mondod hogy "A" folyamatnak "B" nem kiváltó oka, akkor kell mondanod vagy egy olyan kutatást amiben "B" változása nem idézett elő "A"-ban változást, vagy mutatnod kell egy kutatást ami "A" és "C" között fedezett fel összefüggést.

A legjobb az lenne ha mindkettőt tudnád bizonyítani.


Ha van 1000 más ok, akkor halljunk néhányat!

2017. szept. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Tessék, néhány ok:

[link]

[link]

[link]

2017. szept. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
78%

Kedves utolsó: Az általad linkelt linkek is csak engem igazolnak, mert mindegyikben megemlítik az emberi tényezőt.


Valamint valóban hatással van a légkörre a vulkánosság, a lemeztektonika, és a kozmikus jelenségek, de én nem ezt kérdeztem.


Én azt kérdeztem hogy mi okozza a most tapasztalható klímaváltozást?

Az utóbbi 200 évben hol történt kiemelkedő vulkáni aktivitás?

Hol történt komolyabb lemeztektonikai esemény?

Vagy talán 200 év alatt nőtt volna látható mértékben a Nap energiatermelése?


Kétlem.

Viszont az elmúlt 200 év "véletlenül" pont egybeesik azzal az időszakkal, amikor nagy mennyiségben kezdett az emberiség szenet, olajat, földgázt használni, illetve eljutott távoli őserdőkkel borított területekre, és a kolonizációs törekvések révén felégette a helyi növénytakarót, és tönkre tette a talajt. Azaz, a szén körforgásának minden lépésébe beleavatkozott, kezdve a légkörbe jutó szén mennyiségétől, az adszorbeált szén mennyiségéig.


(mellesleg, nem csak a szén-dioxid üvegház gáz. Ott van a metán is, amit az emberiség szintén nagy mértékben termel a mezőgazdasága és egyéb tevékenységei által)

2017. szept. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Az általad linkelt linkek is csak engem igazolnak, mert mindegyikben megemlítik az emberi tényezőt."


Ez így van. És én nem is állítottam, hogy az embernek nincs ebben tevékeny része.

Csak szerintem sokkal kevésbé, mint amennyire azt igyekeznek elhitetni velünk.


Ha kicsit megnézzük a régészeti adatokat, kiderül, hogy eljegesedések (glaciálisok) mindig is voltak, ezek a földi klímának természetes részei. Jelenleg éppen egy interglaciális időszak közepén vagyunk, kb. 10.000 éve ért véget az utolsó glaciális.

[link]


A glaciálisok ritmusát és erősségét több, egymástól többé-kevésbé független természeti ciklus (üvegházhatás, precesszió változása, excentricitás, stb.) szuperpozíciója határozza meg. A legrövidebb a kb. 23.000 éves ciklusú precessziós ciklus - ez éppen mostanában változik, emiatt növekszik a felmelegedés, az emberi tevékenységtől függetlenül is. - Természetesen nem vitatom, hogy az ember ehhez még hozzátesz, és így a hatás gyorsabban és erőteljesebben jelentkezik - de VALAMEKKORA növekedés nélkülünk is lenne. És ez még nem is a kb. 100.000 éves "nagy" ciklus, amely a komolyabb glaciálisokat, a jégkorszakokat (és természetesen az interglaciálisokat, a felmelegedéseket) okozza.


Ráadásul ezek a jelenségek sokkal nagyobb léptékűek, mint az emberi tevékenység az egész bolygón. Vagyis az, hogy mi is hozzájárulunk vagy sem a felmelegedés növekedéséhez egyes kutatók szerint csak néhány százalékkal gyorsítja vagy lassítja az amúgy is lejátszódó folyamatot, de ezek a folyamatok NÉLKÜLÜNK IS lejátszódnak.


Természetesen ez nem jelenti azt, hogy hátradőlhetünk, és széttárjuk a kezünket, hogy nincs mit tennünk. Teljesen egyetértek azzal, hogy vigyáznunk kell a környezetünkre, óvakodnunk kell a természet folyamatainak túlzott befolyásolásától, hiszen csak ez az egy Föld létezik számunkra, amit nem kellene tönkretennünk.

De azt a médiumok által keltett hisztit igen erős túlzásnak tartom, amely szerint mi emberek vagyunk felelősek a klímaváltozásért, és nekünk kellene megakadályozni... Mi csak igen kis mértékben járulunk hozzá a változáshoz, és nemhogy megakadályozni nem tudjuk, de ha minden káros tevékenységünket leállítanánk, akkor is csak pár százalékkal tudnánk késleltetni a folyamatot.

Nekem ez a meggyőződésem.

2017. szept. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"(mellesleg, nem csak a szén-dioxid üvegház gáz. Ott van a metán is, amit az emberiség szintén nagy mértékben termel a mezőgazdasága és egyéb tevékenységei által)"


Ebben is igazad van. De azért azt is tudnod kell, hogy a tengerek alól felbugyogó metán mennyisége sokszorosa annak, mint amit az emberi tevékenység juttatott a légkörbe a tűz feltalálása óta.

[link]

[link]

Vagyis lehet ugyan állítani, hogy miattunk növekszik az üvegházhatás, de ez sem teljesen igaz: az üvegházhatás növekedése egy láncreakció, ami egyre több gáz felszabadításával és légkörbe kerülésével erősíti és gyorsítja önmagát, és ezzel a globális felmelegedést.

Megintcsak az a következtetés, hogy ha egyáltalán nem bocsátunk üvegházhatású gázokat a légkörbe, megteszik ezt helyettünk az óceánok. Tehát ezzel is csak valamelyest késleltetni tudnánk a felmelegedést, de a megakadályozásához, visszafordításához messze nincsenek meg az eszközeink.

2017. szept. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
83%

"amely szerint mi emberek vagyunk felelősek a klímaváltozásért"

Már mondtuk: lehet. Lehet kis részben, vagy akár 50%

Ne feledd, hogy ez nem egy kályha, amit be kell fűteni, hanem lehet visszacsatolt is.


és nekünk kellene megakadályozni..."

Miért, KI MÁSNAK?

Akarsz így élni, mint idáig?

Vagy inkább úgy, mint a Mad Max filmekben: a sivatag közepén az utolsó 5 csepp benzinnel?


CSAK mi tudunk ebbe beleszólni.

Ja, és az pedig butaság, hogy nem tudunk beleszólni. Nem csak a CO2 befolyásolja, hanem sok más.

Pl. lehetne tükröző felületeket kialakítani, akár úgy, hogy sötét növények helyett világosat vetünk, vagy bármi mást.

Drága lenne? Hogyne!

Képesek vagyunk megoldani? Naná!

2017. szept. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
0%

"sötét növények helyett világosat vetünk"


A barnák helyett pedig a szőkék szaporodnának, és máris megoldódna a túlnépesedés kérdése is. vagy egyáltalán ne szaporodjunk és senkinek sem kell se félnie, se szenvednie.

Ámen.

2017. szept. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

" akár úgy, hogy sötét növények helyett világosat vetünk, vagy bármi mást. "


Akár úgy is, hogy a sötét fejekbe világosságot töltünk. De ez is éppolyan nehéz. :-)


"Drága lenne? Hogyne!

Képesek vagyunk megoldani? Naná!"


Naná, hogy nem.

- Szerinted mivel lehetne több 10 millió tonna metánt visszavarázsolni az óceánokba? Én nem ismerek ilyen módszert.

- Mivel lehetne a Föld precesszióját stabilizálni? Még egy űrhajót is alig tudunk kijuttatni a Földről, nemhogy befolyásolni a forgási tengely változásait.

- Mivel lehetne a Föld excentricitását kiegyenlíteni? Néhány kvadrillió tonna szikla átszállításán kívül persze.

- Mivel lehetne a Nap aktivitásának 41.000 éves ciklusait befolyásolni? Van rá valami ötleted?


Te is leragadsz az üvegházhatásnál, és azt hiszed, hogy annak befolyásolása megoldaná a klímaváltozást.

Pedig NEM, NEM OLDJA MEG.

A klímaváltozás egy ennél jóval összetettebb folyamat, aminek csak egy része az üvegházhatás. Mi, emberek még ezt sem tudjuk igazán befolyásolni, csak néhány százalékban. A többi klímaváltozást okozó folyamathoz még csak hozzászellenteni sem tudunk.


Ismétlem, ez nem jelenti azt, hogy nem kell foglalkoznunk a klímavédelemmel. De azért ne képzeljük magunkról azt, hogy "meg tudjuk oldani", mert ezeknél jóval kisebb léptékű természeti folyamatokat SEM tudunk befolyásolni...


De mi mindig szerettük eljátszani, hogy uraljuk a természetet... Egy nagy lóalkatrészt! Még csak nem is ismerjük teljesen, nemhogy komolyabban befolyásolni tudnánk.

2017. szept. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:

"meg tudjuk oldani"

Jó, én se arra gondoltam, hogy minden tök ugyanolyan lenne, mint idáig. Már csak azért is, mert igen drága dolog lenne ebbe beleszólni.

De meg tudjuk oldani. Csak nincsen ingyen, és pénz ebből nem lesz, csak normális éghajlat, ezért nem csinálta idáig senki.

2017. szept. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!