Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történik ha egy megállíthat...

Mi történik ha egy megállíthatatlan tárgy neki ütközik egy mozdíthatatlan tárgynak?

Figyelt kérdés
2017. szept. 12. 18:42
1 2
 1/12 anonim válasza:
88%
Eltörik a mécses.
2017. szept. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Lehetne filozofálni rajta, de nincs értelme:

[link]

2017. szept. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Nyilván egyik sem létezik.

Tudom, tudom de tegyük fel....

A két fogalom együttes létezése ellentmondáshoz vezet.

Ez van amikor olyan dolgok létezését tesszük fel melynek valamilyen paramétere végtelen.

2017. szept. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mondj egy mozdíthatatlan tárgyat és/vagy egy megállíthatatlant. De oké, csak elméleti a kérdés. Az erősebb fog győzni. Ha a megállíthatatlan az erősebb, akkor meg fogja mozdítani a másikat. Legalábbis egy kicsit. Ha meg a megmozdíthatatlan az erősebb, akkor meg fogja állítani a másikat. Legalábbis egy kicsit.
2017. szept. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem végtelenül összesűrűsödik az anyag, és valamiféle fekete lyuk-szerű képződmény keletkezik.
2017. szept. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer volt már a kérdés.
2017. szept. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#6-os, te a számlálóbizottságtól jöttél? :)
2017. szept. 13. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

A fizikai valóságban elvileg egyik sem létezhet.


Lehetne egy számítógépes szimulációt kreálni, ahol megadjuk a paramétereket és nekilökjük a megmozdíthatatlan tárgynak a megállíthatatlan testet. Mikor összeérnek a szimuláció hibát jelezne, és nem tudná fojtatni a műveletet.


Tehát a válasz szerintem: Error!

:D

2017. szept. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Mansour ***** válasza:

Mit értesz azon, hogy megállíthatatlan, mozdíthatatlan? Hogy végtelen az energiája, ill. a tömege? De mivel a tömeg és az energia egyenértékű, itt két azonos "végtelen" találkozna. Ami történne, az mindenképpen valami szingularitás. Mondjuk egy ősrobbanás.


Vagy pedig azt érted alatta, hogy gyakorlatilag megállíthatatlan, ill. mozdíthatatlan? Tehát hogy az univerzumban lévő össz energia nem elég a megállításához/elmozdításához? Mert akkor viszont ugyanaz történne, mint két normál tárgy ütközésekor, csak sokkal nagyobb léptékben.

2017. szept. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem számolom, hanem azt nem értem, hogy a kérdező miért nem olvasgat?

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__humor__455354..

Nem a válasz érdekli?

2017. szept. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!