Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen a Károli Egyetem Japán...

Milyen a Károli Egyetem Japán szaka?

Figyelt kérdés
Már 11.-es vagyok és úgy éreztem, hogy lassan ideje egyetemet keresni magamnak, és amit tanulni szeretnék leginkább az az idegen nyelvek köztük a japán nyelvet elsősorban, és mondták, hogy a Károlin van egy ilyen szak és afelől érdeklődnék hogy milyen. Ha valakinek van bármiféle tapasztalata az egyetemmel kapcsolatban pl milyenek a tanárok ott, maga a szak milyen, mennyire nehéz és hogy milyen szinten tanítják.

2017. szept. 14. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
38%
Nem japán szakos voltam, hanem anglisztikás, de a Károlira jártam, és elégedett voltam vele. Voltak közös óráim japánosokkal, és ők is jókat mondtak róla. Remélem, azzal tisztában vagy, hogy úgy általánosságban a nyelvszakokhoz elég jónak kell lenni humán tárgyakból. A japán nyelvhez különösen jó nyelvérzék kell. Nem sértésből mondom, de pl. a központozással és fogalmazással magyarul is gondjaid vannak, úgyhogy arra még gyúrj rá egy kicsit. Nem vészes, vannak nálad rosszabbak is, de könnyebb dolgod lenne, ha a nyelvtan kicsit jobban menne neked.
2017. szept. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! :)

Igen a nyelvtanom és a fogalmazásom soha nem volt a legjobb ez tény. :/

Engem érdekelnek a humán tantárgyak, az irodalom tudásomon is sokat kéne csiszolni.

Most gimnáziumban a nyelvtanárok azt mondják, hogy van nyelvérzékem, az orosz nagyon jól megy, csak a nyelvtanom gyenge ott egy kicsit, de azt idén feljavítom. Emellett még angolt is tanulok, csak tavaly lusta voltam valamiért azt tanulni, de ha odatettem magamat az órán meg itthon is tanultam rá, akkor ment.

2017. szept. 14. 19:32
 3/3 anonim válasza:
100%

Én oda járok, és már megbántam, sok évfolyamtársammal egyetemben. A legtöbben nem is megyünk mesterre, mivel oda N2-es tudás kell, és leginkább az ösztöndíjasok jelentkeznek rá, mert nekik muszáj. A szakon meg jó ha N3-as tudásra felkészítenek ha nulláról indulsz, de akkor már nagyon jó voltál belőle.


Azt tudom tanácsolni, hogy ha tényleg érdekel minden, ami japán, tehát a kultúra, történelem, politika, vallás, nyelvészet stb., és minden vágyad ezekbe mélyen beleásni magad, akkor imádni fogod és jelentkezz. Ha viszont csak a nyelv érdekel és japánul akarsz megtanulni, akkor fizess be egy nyelvtanfolyamra, sokkal kifizetődőbb lesz, és sokkal nagyobb japán tudásra fogsz szert tenni, ugyanis az egyetemen rendkívül kis hangsúlyt fektetnek a nyelvoktatásra, de persze azt hogy tudj írni-olvasni-beszélni, azt elvárják.


Ha úgy döntesz, hogy jelentkezel, mindenképp kezdj el előre tanulni magadtól. Nagy előnyt fog jelenteni, ha nem a kezdős nyelvtan órákon találkozol először az alapvető kanjikkal és a nyelvtanokkal. Emellett pedig neked is kényelmesebb lesz a tempó, és könnyebben fogod venni az órák tananyagjait.


Hirtelen ennyi minden jutott eszembe, ha van még kérdésed, írj. :)

2017. szept. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!