Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért tiszteljük Teller Edét?

Miért tiszteljük Teller Edét?

Figyelt kérdés

Ideje boncolgatom a kérdést, de nem tudom miért tiszteljük Teller Edét? Mert a világ történelem,legpusztítóbb fegyverét találta fel?

Ugyanez érdekel a legnagyobb művészekre tekintve. Tiszteljük, mert újat alkotnak, ugyanakkor a többségük alkoholista, vagy drog függő. De a Józsi bácsit nem tudjuk tisztelni a helyi krimóbol, mert megissza a részét.



2017. nov. 23. 19:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*drogfüggő
2017. nov. 23. 19:50
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Teller Ede nem talalta fel az atombombat, a hozza vezeto tudomanyban alkotott maradandot. Nelkule nemigen lenne atomreaktor se, es akkor te se irogatnal a telefonodon, 0-24 elerheto interneten.
2017. nov. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem ez volt a találmánya, ez csak az odavezető út volt. Más ötlete volt először a bomba, de igen, részt vett a terv kidolgozásában, ahogy később a ledobását is ellenezte.

Elméleti fizikában nagyot alkotott. A bombán sem egyedül dolgozott, ne kenjük rá az egészet.

Mintha más nem talált volna fel olyasmit, ami később károsnak bizonyult.


Az iszákos művészekről annyit, hogy a művészből énrám csak a terméke tartozik. Én azt fogyasztom. Nem vagyok se a felesége, se senkije, hogy én azon pörögjek, hogy de drogos. Ha neki az kellett, hogy szétcsapja magát, akkor az ő dolga. Nem az iszákossága az, ami miatt tiszteljük.

Józsi bácsit is tudom tisztelni, csak nem ismerem. Ha iszik, de amúgy elvan és végzi a dolgát, és nem vágja le tőből valaki karját, mert kettősen lát, akkor mi a baj?

A függőségek magánügy.

2017. nov. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Ja, bocsánat, most utánaolvastam, és még a Manhattan-projektnek sem volt tagja Teller. Ennyit erről.
2017. nov. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm kimerítő válaszokat!
2017. nov. 23. 20:07
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell köszönni, és használd nyugodtan a wikipédiát legközelebb.
2017. nov. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazért, amiért tiszteletre méltó a kőbalta feltalálója, pedig azt is használták eberölésre.

.

Művészek.

Ha ez ilyen egyszerű, mint írod, alkoholizálj, drogozz és ezzel légy világhírű művész.

2017. nov. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban a hidrogénbomba atyjának tartjuk (Teller-Ulam féle tükör).

Másodsorban ő hívta fel a figyelmet a grafitmoderátoros reaktorok elvi problémájára. Sajnos ezt Csernobilban nem vették figyelembe, de nem lehet megmondani, hogy nélküle a nyugati világban előfordult volna hasionló eset.

Harmadrészt az ő ösztönzésére (is) jött létre a kaliforniai Lawrence Livermore Nemzeti Laboratórium (egy ideig igazgatója is volt), ahol a népszerű nevén csillagháborús kutatásokat megalapozták. Ez a terv (gyakorlatilag ő győzte meg beindításáról Ronald Reagan elnököt) indította el a hidegháború utolsó fejezetét és vezetett a Szovjetunió széteséséhez.

Tiszteletre méltó életút...

2017. nov. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Tislerics Máté ***** válasza:
37%

#4! Akkor rossz helyen! Teller részt vett a Manhattan projektben.


Hozzájárult ahhoz, hogy az atombombát ne Hitler birtokolja először. Ez minden nem náci ember érdeke volt. Az atombomba elsősorban honvédelmi célzattal készült a szövetségesek részéről. A bevetésről szó sem volt, csak ha feltétlenül muszáj. Aztán jött a nemvárt fordulat: Egy Hirosimára és Nagaszakira nézve igencsak sajnálatos elnökváltás: Roosevelt-ről Truman. Truman döntött úgy hogy vessék be az atombombát, amit nagyon sok tudós köztük Teller, Szilárd, Wigner, Oppenheimer is erősen ellenzett. De hát a kedves kis Truman elnök sz@rt a véleményükre.... Ilyen a világ. Valamit kifejleszt az ember a világbéke érdekében és mások azt pont a pusztításra használják.


A tudósok felelősségre vonása igencsak erkölcstelen szerintem. Ők a világot köztük a családjaikat, barátjaikat próbálták megmenteni erre egy idióta kezébe adják akaratuk ellenére a fegyvert.... Sajnálatos, de nem tekintem az ő hibájuknak. Az atombombát amúgy is kifejlesztette volna valaki, a kérdés csak az volt, hogy ki először és milyen céllal.

Ha Hitler kezébe kerül először, akkor most németül írogatnánk.....


ja amúgy meg ha megépül végre már a fúziós erőmű, és részben megoldja az emberek drasztikusan megnövekedett elektromos áram szükségletét. Akkor mindenki leborulhat majd Teller munkája előtt. Ugyanis ő talán mindenkinél nagyobb szerepet játszott a termonukleáris folyamatok megértésében...

2017. nov. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Mojjo ***** válasza:
91%

Miért, tiszteljük? Azt hittem, hogy elismerjük a zsenialitását, a tudományos teljesítményét. Ugyanígy a művészeknél: elismerjük, csodáljuk a munkáikat. De ez nem azt jelenti, hogy őket, mint embereket tiszteljük. Newton a világtörténelem egyik legkiállhatatlanabb alakja hírében állt, Ady meg egyértelműen egy orbitális barom volt, mégis mindkettőjük munkásságát elismerjük. A munkát magát tisztelhetjük, az embert meg akkor, ha emberileg tiszteletreméltó.


Nem mellesleg kérlek mutasd már meg azt a releváns kutatást, ami kimutatta, hogy a legnagyobb művészek többsége drogos, meg alkoholista. Baromi kíváncsi leszek rá.

2017. nov. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!