Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha féltékeny vagyok valakire,...

Ha féltékeny vagyok valakire, akkor az ő helyében szeretnék lenni, vagy annak a helyében, akivel ő van?

Figyelt kérdés

2017. nov. 26. 03:21
 1/5 anonim válasza:
Az ő hely
2017. nov. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Az ő helyében.


(Bocsi véletlenül elküldtem előbb a felét, bocsi)

2017. nov. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak ez a két lehetőség van? Lehet hogy a saját helyedben szeretnél lenni, csak azt szeretnéd, ha más nem szeretné elé tőled.
2017. nov. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A „féltékeny” szónak valóban több jelentése van."

"Érdemes megjegyezni, hogy arra is lehetünk féltékenyek, akit megőrizni szeretnénk, és arra is, akit távol akarunk tartani: „féltékeny a feleségére”, ill. „féltékeny az ura titkárnőjére”"

[link]

2017. nov. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ő helyében biztosan nem, legalábbis akkor nem ezt a szót használjuk. A féltékenység az az állapotot fejezi ki, amikor azt szeretnénk, hogy valaki hozzánk tartozzon, velünk legyen, de ez nem így van. Ennek az állapotnak az elérése kétféleképpen lehetséges. Vagy annak a helyében szeretnénk lenni, aki bennünket felváltott, ez egyfajta gyámoltalanságot fejez ki. Vagy pedig azt szeretnénk, hogy a másik ne létezzen, hogy "ő" ismét hozzánk tartozzon, ez egyfajta agresszivitást fejez ki. A normális megoldás (ha képesek vagyunk rá), a dolog aktív tisztázása megbeszéléssel.
2017. nov. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!