Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mivel magyarázható, hogy 10...

Mivel magyarázható, hogy 10 évvel ezelőtt megbuktam az egyetemen (nem értettem pl. az első deriváltat, második deriváltat stb. ) és most megnéztem youtube a Khan videó sorozatot és mindent értettem elsőre?!

Figyelt kérdés
matematika
2017. dec. 13. 22:53
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nem értem mi a gondja annak aki azt írja hogy keverem és értést és a tudást. Ha visszaolvasod a kérdésem, látod hogy mit írtam. Azt hogy értem. Egyetemen se nem tudtam deriválni se az elméletet nem értettem.
2017. dec. 14. 17:38
 12/13 A kérdező kommentje:
És egyébként ti sem tudtok! Ha azt mondanám vezesd le az összetett vagy a szorzat függvény deriválási szabályát nem tudnátok. De ha megnéznétek neten, akkor megértenétek sőt talán le is tudnátok vezetni, de ha 1 hét múlva újra megkérdezem addigra már elfelejtitek. Ilyen szempontból ti se tudtok, csak értitek.
2017. dec. 14. 17:53
 13/13 anonim ***** válasza:

Örülök kérdező válaszodnak, mert megspóroltál nekem egy komplikált bizonyítási eljárást. Már nem kell megmutatnom, mi a különbség értés és tudás között. Elég rámutatnom, ha valamit tudok, azt elfelejthetem. Aztán a fene ehet meg, akkor sincs esélyem felidézni. Ha viszont értem, akkor is elfelejthetem. Mert nem foglalkozom vele. De ha nagyon muszáj, ki fogom találni. Mindig! Wadmalac erre mondott egy egyszerű példát. Vannak nagy összegű fogadásaim, ha az élete múlna rajta (sőt, sokkal kisebb ok mellett) ezer mást is vissza tudna hozni, aminek már minden részletét elfelejtette.

Az értés nem felejtős. Csak a tudás. Az óriási különbség. És ez volt az egyszerűbb eset. A komplikáltabbakat meg se említem.

2017. dec. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!