Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezhet az hogy két villanymo...

Létezhet az hogy két villanymotor és egy nehéz lendkerék összekapcsolásával ingyen energia kinyerhető? A rosszindulatú kommentelők kíméljenek. Köszönöm. Tudom mit tanít a fizika (álfizika)

Figyelt kérdés

Itt a link.


https://www.youtube.com/watch?v=OzOhM4HsIeg



2017. dec. 24. 14:38
 61/94 A kérdező kommentje:

A QEG-nek nem néztem részletesen utána, mindenesetre nem letiltott megjegyzésű youtube videókból akarom megtapasztalni (tanácsolom neked is). Kvantummechanikát még nem sokat tanultam, ezért nem akarok ezzel kapcsolatban okoskodni sem, de tartom magam ahhoz, hogy kompromisszummentesen energiát termelni (tehát nem átalakítani) nem lehet. Az ilyen házilag tákolt csodagépek helyett ajánlom neked, hogy a fúziós energia terén nézelődj és olvasgass !szakirodalmat!. (btw ha csak így ingyen energiánk lesz, akkor hamar túlmelegszik a bolygó)


lejárt a szabadalom titkosítása a qeggel kapcsolatban így a hiteles tervrajzot be lehet szerezni.Ez olyan mint amikor Farkas Bertalan 50év titoktartásra lett kötelezve hogy járt az űrben vagy sem.Csak a qegre 100 vagy 120év volt asszem

2017. dec. 25. 00:03
 62/94 anonim ***** válasza:
96%

" Csak az olajlobbi elnyom minden alternatív energiát mert az nekik nem jó."


Mi köze az olajlobbinak ehhez. A lignittüzelésű erőműveinket is elnyomja az olajlobbi? Meg az orosz gázt is? :D


"Minek bővítik Paksot? Mer nyalni kell az oroszoknak azért."


Azért mert a mostani erőmű üzemideje hamarosan lejár és a kieső kapacitást pótolni kell valamivel.


"Itt a Duna nem lehetne kihasználni.?"

A nagymarosi meg nem épült vízerőmű 158MW teljesítményű lett volna. Ebből minimum 13 kellene, hogy pótolja a kieső jelenlegi paksi erőművet, és legalább 17 hogy pótolja a tervezett erőművet.

Ha 13 helyem megduzzasztjuk a Dunát akkor az összes part menti település víz alá kerülne úgy minimum Bécsig :D


"A Temze medrén is vannak turbinák és nem hiszem h méllyebb mint a Duna"


Mutatnál legalább egyet? A Temze vízhozama nagyon alacsony, azon nem nagyon van erőmű :)


#55:

"Az atom nem tiszta, tőlünk nyugatabbra szerelik le az erőműveket."


Már ahol. Máshol meg az erőművekkel gennyesre keresik magukat és röhögnek a németeken :D

2017. dec. 25. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/94 A kérdező kommentje:
Igen ezt rosszul tudtam, a torkollatától nem messze vannak szélturbinák a tengerben. 470k lakásnak szolgálnak elegendő áramot
2017. dec. 25. 10:25
 64/94 A kérdező kommentje:
Nyilván nem nyom el mindent az olajlobbi főleg nem néhány tucat lignittüzelésű erőművet. De ha máról holnapra felfedeznének egy olyan energiát ami kiváltaná az atomenergiát meg az olajat na annak a feltalálónak nem lennék a helyébe..
2017. dec. 25. 10:38
 65/94 anonim ***** válasza:

"A nagymarosi meg nem épült vízerőmű 158MW teljesítményű lett volna."

A bősi erőmű 720 MW lett volna (jelenleg csak 360 MW és kizárólag Szlovákiának termel, van még egy 25 MW-os Dunacsúnnál, és még néhány apró a Mosoni-Dunában és a Csallóközben is). Ezzel szemben Magyarországon nincs áramtermelés a Dunán.

2017. dec. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/94 anonim ***** válasza:

"De ha máról holnapra felfedeznének egy olyan energiát ami kiváltaná az atomenergiát meg az olajat na annak a feltalálónak nem lennék a helyébe.."


Akkor már van atomenergia lobbi is ? :D

2017. dec. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/94 A kérdező kommentje:
Tudod hogy hogy értem nem értem mire jó ez a szúrkálódás.
2017. dec. 25. 13:53
 68/94 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt az egyet nem értem, ha már a kedves kérdező nem hisz a fizikában akkor miért nem járja ezt az utat tovább olyan módon hogy tesztel tesztel tesztel, bizonyitsa be hogy valóban mindenki téved aki a fizikában hisz, mert ennek igy se eleje se vége hogy elméletekkel dobálózunk, ki erre ki arra az oldalra és mindenki hisz aminek akar,


ha a kérdező posztjában most az állna hogy mi a véleményem róla és egy videó lenne amiben már megépitette a művét esetleg lenne előadása ahol a szkeptikusok is megnézhetik hát nyilván sokkal nyitottabb lenne mindenki...


De most ez hogy mi azt mondjuk hogy működik a fizika őt viszont semmi nem fogja meggyőzni csak újabb akadékoskodást talál ki, nos ez nem vezet sehová,

én még abban a korban nőttem fel amikor a fizika-órákon kisérleteztünk is és nem csak a könyveket olvastuk, sajnos a gyerekeknél erre már nincs állambácsinak pénze de és lehet ez a gond, igazán megérteni a dolgokat kisérletekből lehet,

én pedig épp ezt javasolnám a kérdezőnek is, kisérletezzen és ne elkéleteket kergessen hanem a gyakorlatokból tanuljon, nem kell senkinek sem hinnie csak a saját szemének, aztán majd vagy rájön hogy nem működik a dolog vagy megváltja a világot. :)

2017. dec. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/94 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2017. dec. 26. 02:44
 70/94 A kérdező kommentje:
Ha beterhelek egy fogyasztóval egy szélkereket akkor azt csak nagyobb erővel lehet majd tovább pörgetni mivel be van terhelve. De mi van akkor ha egy akkupakkot tölt a szélkerék és az akkupakkot terhelem be? Nyilván kell transzformátor stb.. Ha az akkupakkot terhelem akkor a kerék nem fog lassulni?
2017. dec. 26. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!