Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezhet az hogy két villanymo...

Létezhet az hogy két villanymotor és egy nehéz lendkerék összekapcsolásával ingyen energia kinyerhető? A rosszindulatú kommentelők kíméljenek. Köszönöm. Tudom mit tanít a fizika (álfizika)

Figyelt kérdés

Itt a link.


https://www.youtube.com/watch?v=OzOhM4HsIeg



2017. dec. 24. 14:38
 81/94 A kérdező kommentje:
Neked ez az olaj lobby nagyon megtetszett. :)
2018. jan. 1. 00:54
 82/94 anonim ***** válasza:
Pedig az atom-lobby menőbb :D
2018. jan. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/94 A kérdező kommentje:

Üdv ismét!

Mit gondoltok egy olyan szélkerékről ami csak 1-1.5 kw-ot termel óránként de ezzel a teljesítménnyel levegőt melegítek amit egy kis venti áramoltatna? Sztem 1.5kw al viszonylag gyorsan feltudom melegíteni a levegőt. Ha csak a hajszárítóból indulok ki 1200w és milyen forró levegőt fúj.

2018. febr. 25. 18:44
 84/94 anonim ***** válasza:
100%
Te most gyorsítani akarod a globális felmelegedést? Vagy mi az elképzelés? :D
2018. febr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/94 anonim ***** válasza:

Igen, ez kb. annyit is fűtene, mint egy hajszárító.

Tesztelték, és 3 óra alatt kicsit kevesebb, mint egy fokot emelt a szoba hőmérsékletén.

2018. febr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/94 A kérdező kommentje:
De a hőlégfújásos fűtés gazdaságos nem? Am a globális felmelegdés kommentet nem értem.. Nem fosszilis tüzelőanyagról írtam.
2018. febr. 26. 08:05
 87/94 anonim ***** válasza:
Minden fűtés gazdaságos, ami nem az utcát fűti (távfűtés, konvektor), és nem drága a módszer (villanyáram).
2018. febr. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/94 anonim ***** válasza:
1,5KW-? Nagyon kevés, azonban ekkora kerék építése nagyon drága. Nem éri meg.
2018. febr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/94 A kérdező kommentje:
Indukciós fűtést is láttam neten. Állítólag 50%al olcsóbb más villanyfűtésnél. Azt hogy tudom kiszámolni hogy mekkora mágnesek és milyeb vastag rézhuzal és milyen hosszú kell egy 1.5kw teljesítményű szélkerékhez? Van erre valamilyen képlet?
2018. febr. 26. 10:01
 90/94 anonim ***** válasza:

"Állítólag 50%al olcsóbb más villanyfűtésnél."

Azért olcsóbb, mert ez közvetlenül az edényt melegíti, és nem egy fémlapot, ami aztán mindenfelé szétszórja az energiát. Ja, és ez indukciós FŐZÉS, és nem fűtés!

Az indukciós fűtés az csak a vasorrú bábánál és a metálosoknál működik!

2018. febr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!