Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy TVK (Tiszai Vegyi...

Ha egy TVK (Tiszai Vegyi Kombinát) szintű vegyi üzem felrobbanna mekkora kárt tenne a környékén? Vagy egyáltalán mennyi az esélye annak hogy ez megtörténik?

Figyelt kérdés
2010. jún. 3. 18:49
 1/6 sulfur ***** válasza:
Az egész gyár? Hát, annak igen kicsi az esélye. Igazából 0. Nyilván vannak olyan részek, amelyek képesek robbanást előidézni, de csak lokálisat. Égni biztos sokáig égne.
2010. jún. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de ha 1 olyan része felrobban akkor az berobbanthatja a többit is
2010. jún. 4. 15:14
 3/6 sulfur ***** válasza:
Én ugyan nem ismerem a TVK telephelyét, de abban biztos vagyok, hogy robbanásveszélyes terület kevés van. Ahol meg nincs olyan anyag, ami robbanni képes, azt semmivel sem tudod rávenni, hogy felrobbanjon. Pl fémhulladék tárolására használt terület.
2010. jún. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A mérges gáz felszabadulhat, de a robbanás a nem megfelelő termékek keverésekor is bekövetkezhet.
2012. márc. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tutivalaszado válasza:
NA figyu srácok én tiszaújvárosban élek a TVK közvetlen közelében ha a TVK felrobban akkor baj van majdnem MIskolcig kiterjed
2012. aug. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Beatrix Kiss válasza:
Sajnos ma megtörtént,robbanások a TVK-án,ami már MOL.Több város tűzoltói próbálják oltani,de nagyon félelmetes.Több robbanás...
2020. márc. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!