Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A környezet-szennyezésről...

A környezet-szennyezésről szóló filmekben miért nem említik meg az állattenyésztésből származó metán szennyezést?

Figyelt kérdés
Ehelyett mindig a fosszilisüzemanyagok égetéséből származó szén-dioxid a téma, holott a metán 25-ször olyan erős üvegház-gáz, mint a széndioxid, igaz rövidebb ideig marad a légkörben.
2018. jan. 1. 12:44
 1/5 anonim válasza:

Szerintem szimplán azért, mert míg az utóbbi ellen (bár HATALMAS összefogással, de lehetne tenni), az előbbi ellen nem igen. A gyárak működni fognak míg világ a világ, de ha az emberek többsége változtatna étkezési szokásain, akkor annak látszana az eredménye, mert nyilván nem fognak termelni, ha nincs kereslet.


Egébként ha erről is akarsz hallani, nézz vegán életmódot ismertető és terjesztő filmeket.


Én nem vagyok vegán, nem is hiszem, hogy az az egyetlen megoldás.


Viszont hiszek abban, ha mindenki egy kicsit megkérdezné magát mielőtt megvásárol valamit, hogy "Valóban szükségem van erre?", "Bár meg akarom venni, de biztos, hogy jó ez nekem?", akkor változhatna a világ.


Az alap példám mindig az, hogy túl sok az előre legyártott cucc, ami ráadásul egészségtelen is. Mindig az van, hogy mekkora TISZTAvíz hiány van a Földön, stb. De mikor bemegyek egy nagyobb boltba, ahol több méter magasan vannak felraktározva a különböző üdítőitalok, stb... vagy az a sok, minőségtelen előcsomagolt keksz, "csokoládé", vagy az, hogy az emberek lustasága miatt mennyi mindent legyártanak (Franciaországban láttam először, de sajnos nem régen itthon is tapsztaltam: egy átlátszó műanyag dobozban - egyébként normális ízlésű emberben kb. hányingert keltő gusztustalansággal - megpucolt főttojás, előre lereszelt répával és egyéb dolgokkal, amit egyébként 10 perc alatt összedob otthon az ember magának is...)


Ha megfigyelitek, tényleg, de tényleg olyan sok felesleges dolgot legyártanak (gonodok itt tárgyakra, ételre, ez utóbbi még csak a testünknek sem használ).


Tudom, hog ez most szubjektív, hogy mi felesleges, mi nem, de akkor is, a többségünk tényleg sokszor hirtelen felindulásból megvesz valamit, csak hogy materialista igényeit kielégítse.


Lehet sok naivságot is írtam, de ez az én véleményem. Csak egy kicsit kéne minimalistábbá válni mindenkinek.

2018. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

1. vagyok


Visszaolvasva elég off a válaszom, legalábbis nem nyilvánvaló, mit gondolok, miért van ez a jelenség, amiről kérdeztél :D


Annyi, hogy az senkinek (legalábbis a "nagy" ebereknek, üzemeknek, stb.) nem érdeke, hogy változtassunk szokásainkon, étkezési szokásainkon, mivel rengeteg péz van benne.


Nem igazán tudom ezt magamtól jobban kifejteni, de nézd meg a Cowspiracy c. filmet, itt mindenre választ találsz: https://www.youtube.com/watch?v=NgYGsyh23RU

2018. jan. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy a vegán életmódról szóló filmekben e említik, de miért csak ott?


A mainstream dokumentum filmekben gyakorlatilag kizárólag arról van szó, hogy ejnye, mindenki kocsival jár.

2018. jan. 1. 17:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert akik erről pofááznak, azok is szeretik a sztéket.

Ha minden autó helyett Petőfi négyökrös szekere járna, az még tán rosszabb lenne. Az ökrök fenekére ugyanis nem lehet katalizátort rakni.

2018. jan. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert 1 nagyságrenddel kisebb probléma mint a CO2.

Metán 0.0002% van a légkörben, ez megfelel 0.0025% CO2-nek, Szén-dioxid (CO2) meg 0,032%- van. Szóval a metán bár 25-ször olyan erős üvegházhatású gáz mint a CO2 mégis 13-szor kisebb mértékben felelős a felmelegedésért mint a CO2.


Arról nem is beszélve, hogy mondjuk a húsmarhákat olyan területeken tartják amiknek a mezőgazdasági hasznosítása szántóként nem lehetséges, szóval ha mondjuk te marha hús helyett karalábét akarsz enni akkor az nem biztos, hogy olyan egyértelműen jobb a környezetnek mint azt te gondolnád. (amúgy meg táplálékkiegészítőkkel a kérődzők metán kibocsájtása ellen lehet védekezni csak a baj ott van, hogy nem is biztos, hogy az állatokból származik a legtöbb metán a légkörben)

2018. jan. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!