Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy kell kiejteni a "laissez...

Hogy kell kiejteni a "laissez faire, laissez passer" kifejezést? Ahogy magyar akcentussal mondaná valami balfék, mint én

Figyelt kérdés
Valaki le tudná írni nekem fonetikusan, hogyan kéne kimondanom a fenti kifejezést? Szörnyen szégyellem magam, de a franciára nem áll rá a fülem, pedig vagy 60x hallgattam meg a google translate-tel.
2018. jan. 8. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Lesze fer, lesze pásszé.


Remélem, a szád rááll a franciára. :-D

2018. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2*Sü ***** válasza:
69%

[link]


Ha nem működne:

[link]

Kiválasztod a francia nyelvet, beírod a szavakat, majd megnyomod a hangszóró ikont.

2018. jan. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sokszor meghallgattam, ennyire azért nem vagyok hülye, csakhát a francia....


Elsőnek köszi, mindkettőt gyakorolom :D

2018. jan. 8. 20:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Én ezt a honlapot ajánlom, anyanyelvi szinten beszélő személyek töltenek fel hanganyagokat még térkép is van mellé hogy lásd milyen tájszólású lehet az illető.


Van hogy nem csak egy szót, de egész mondatokat, közmondásokat, szófordulatokat is felraknak. A google translate nagyon hamis felejtsd el egy életre.

2018. jan. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lészé fe(h)r, lészé pásszé

Kb. így, de az R betűt gondolom tudod, hogy nem úgy ejtik, mint mi.

2018. febr. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!