Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki az a Varga Géza írástörténész?

Ki az a Varga Géza írástörténész?

Figyelt kérdés
Mi a tudományos fokozota ebben a minőségben?

2018. jan. 18. 12:51
1 2
 1/13 Mojjo ***** válasza:

Életemben nem hallottam róla, de bő öt másodperc kitartó kutakodás után már elém is tárult ez:

[link]


Itt pedig az élete és tanulmányai résznél láthatod a végzettségét.

2018. jan. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szóval nincs tudományos fokozata, vagyis írástörténészként. De sok a blogbejegyzés róla.
2018. jan. 18. 12:59
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
J.S.Bachnak sem volt tudományos fokozata.
2018. jan. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Bach nem volt írástörténész, de még csak tudós sem.
2018. jan. 18. 13:17
 5/13 Tiszteletes úr válasza:
Egy másik rovatban is megemlítettem ezt a választ, de a kérdés itt hangzott el, ezért itt is megemlítem. A kérdésekre válaszolva: úgy tudom, Magyarországon nem képeznek írástörténészeket. Tanítanak írástörténészeket, de nem írástörténész diplomát asdnak róla, hanem valami mást. Ezt egy ismert régész professzor mondta, nem tudom, hogy igaz-e, de elképzelhetőnek gondolom. Például az ELTÉ-n a történelem segédtudományai tantárgy keretében tanítanak írástörténetet, de történész diplomát adnak róla. Tehát téves az a magyarázat, miszerint én az írástörténész titulussal magamat valamilyen diploma birtokosának szerettem volna feltüntetni - ugyanis nincs ilyen diploma és ezt mindig is így tudtam. A tevékenységem és az eredményeim alapján azonban írástörténésznek határoztam meg magamat - ha megengeditek, ha nem, akkor is. Amiképpen Herodotosznak sem volt diplomája, mégis jár neki a történész jelző. Amint Hérodotosznak sem volt tudományos fokozata, úgy nekem sincs. Ezzel szemben közel 50 éves munkával sikerült megoldanom (vázlat szintjén) a székely írás eredeztetését. Ha ezt nem tudjátok megbocsátani, akkor így jártatok. Én dolgozom tovább. S szerintem az a tudós, aki tud.
2018. jún. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Tiszteletes úr válasza:
De persze nem kell, hogy mostantól tudósnak szólítsatok, mert nem érdekel a megszólítás. A székely írás eredete érdekel, ezért továbbra is azon dolgozom. Üdv!
2018. jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tiszteletes úr válasza:
Itt a blogom. Ha valóban érdekel benneteket a tevékenységem, akkor ezen keresztül képet kaphattok róla: [link]
2018. jún. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Mojjo ***** válasza:
100%

Te, Géza, hova tűnt az a válaszod, amiben azt fejtegeted, hogy a tudománynak nem tiszte dilettánsokkal szóba állni? Épp egyetértésemnek akartam hangot adni, erre hűlt helye.


A helyzet az, hogy minden tudományterület tele van önjelölt zsenikkel. Komolyan, Dunát lehet rekeszteni velük. Akármennyire úgy gondolod, hogy nem jó, ha a tudomány elzárkózik az "értelmiségtől", ahogy a köddé vált válaszodban írtad, sajnos nincs arra kapacitás, hogy minden téveszmés ember hülyeségét elkezdjék ízekre szedni - főleg, hogy aki mégis nekiveselkedett már ilyesminek, az pontosan tudja, hogy ezzel egy soha véget nem érő és teljesen terméketlen, sehova nem vezető körben kezd el járkálni. Ennél egy szösz pöckölgetése is hasznosabb. Az a tény, hogy sok reakciót a szakmától nem kaptál, csupán azt mutatja, hogy ennél mindenkinek van jobb dolga.

2018. jún. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Tiszteletes úr válasza:
Ez az eltűnt szövegből vett idézet Róna-Tas Andrástól származik, rá jellemző és nem valamiféle törvény, vagy szabály. Nem tudom, hogy hová tűnt el és ki tüntette el.
2018. jún. 15. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Tiszteletes úr válasza:
Kedves mojjo! Úgy tűnik, hogy te a tudományos igényű párbeszéd helyett inkább a jelzőosztogatásra vagy alkalmas és képes. Ez csak téged jellemez és az általad képviselt, téged kibocsátó társaságot. A tudományos igényű kritika, vagy értékelés azon alapszik, hogy előbb megismerem a tételt, amiről szó van és azt követően jobb választ dolgozok ki az alapkérdésre. Ezzel szemben a borjú, amikor hazamegy a legelőről és meglátja az új kaput, akkor elbődül. Ez a két fő típus létezik a kritikán belül és - bevallom - jól szórakozom azon, hogy a kritikusaim rendre az olcsóbbik megoldást választják, amelyik nem kíván sem tudást, sem munkabefektetést, csak őket magukat járatja le.
2018. jún. 15. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!