Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki az a Varga Géza írástörténész?

Ki az a Varga Géza írástörténész?

Figyelt kérdés
Mi a tudományos fokozota ebben a minőségben?

2018. jan. 18. 12:51
1 2
 11/13 Tiszteletes úr válasza:
Tévedésben vagy, ha azt gondolod, hogy valamiféle tudományos vállonveregetésre aspirálok. Az a gondolat is csak tőletek származik, hogy a Tudománytól kapott válasz az elismerés és a siker döntő szempontja lenne. Nem így van. A tudományos teljesítmény a tudáson és a dolgozatban megfogalmazott bizonyításon alapszik, ami egyáltalán nem függ pl. az akadémiai tagságtól. Mellesleg az is csak a ti téveszmétek, hogy a tudományos fokozattal és beosztással rendelkezők nem reagálnak a dolgozataimra. A helyzet az, hogy kezdettől sokan együtt is működtek velem a kutatásban és ma is van olyan professzor nem is egy, aki a legnagyobb tisztelettel beszél az eredményeimről és segít, ha kell. De ezt nem tekintem lényegesnek, csupán természetesnek, ami a végzett munkám következménye. Ennek a tudósokkal való együttműködésemnek nyoma van a köteteimben is, de ha ti nem olvastok, akkor bármit szabadon kitalálhattok. Lelketek rajta! Én azonban visszakérdeznék: ugyan miért lenne a számomra fontos, hogy az akadémikus áltudomány vállon veregessen? Hiszen ők voltak azok, akik száz éven át erőltették a székely írás ótürk eredeztetését, de azt sohasem voltak képesek bizonyítani, míg végül a Bronzkori magyar írásbeliség c. kötetünk megjelenése után beismerték, hogy fogalmuk sincs, honnan származik a székely írás? Ezeket a sikertelen embereket csak te tekinted méltóságosnak. Nincsenek abban a tiszteletre méltó helyzetben, mint amiben te képzeled őket. Nem az ő ítéletük fontos, mert száz év csődsorozata éppen eléggé bizonyította már az etikai és a szakmai alkalmatlanságukat.
2018. jún. 15. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Mojjo ***** válasza:

Szerintem te félreértettél. Nem volt célom kritikát írni, sőt, még ki is fejtettem, hogy felesleges és sehova nem vezető időtöltés az ilyesmi.


Az zavarhatott be, hogy eltűnt a hozzászólásod, amire reagálni akartam. Mindenesetre arról értekeztél, hogy jó volna, ha a tudomány nem zárkózna el az értelmiségiek elől és a párbeszédet hiányoltad. Én erre reflektáltam. Felesleges ennél többet belelátnod.

2018. jún. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Varga Gézáról az a hír járja, hogy letiltották a facebookon (ideiglenesen?). Lehetséges, hogy amiatt, mert túl sok erősen aggályos bejegyzést tett közzé más emberekről. Többen is bírálják amiatt, hogy azokat, akik nem fogadják el feltétel és kritika nélkül a nézeteit személyükben támadja, sértegeti és gyanúsítja.
2018. jún. 21. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!