Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek el fog jutni az...

Szerintetek el fog jutni az ember valaha is fizikailag a Naprendszeren túlra?

Figyelt kérdés

Ha igen , hogyan , mikor ?

( Ebbe a kategóriába soroltam , mivel szerintem történelmi kérdés . )



2018. febr. 2. 15:41
 1/6 Mojjo ***** válasza:
87%
Ha nem pusztítja ki magát addig, biztosan el. Mennyi idő/milyen formában? Erről viszont csak tippelgethetünk. De ha már ezt tesszük, az én tippem két évszázad.
2018. febr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem soha.
2018. febr. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TappancsMancs ***** válasza:
68%
A Naprendszeren túlra nagyjából más csillagrendszereket jelent, hacsak nem a csillagközi térbe menésről kérdezel az szinte fölösleges volna. Szerintem is 200 év simán lehet - ha összejön.
2018. febr. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Hát most is lehetne csak van egy kis akadálya:

Valahogy úgy kéne, hogy belerakunk jó sok embert az űrhajóba akiknek szülni kell egy gyerekeket és így tovább. Ezt képtelenség megtenni ráadásul tengernyi élelem is kéne. Azért kell sok ember mivel szörnyen hosszú út lenne és bőven meghaladná az emberek élethosszát. Ezért kéne a fénysebesség csak hát azzal még nem sokra mentünk. Szerintem hogyha a fénysebességet megoldják elképzelhető lenne.

2018. febr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt a logikát követem, hogy pl. a középkorban, ha azt mondod valakinek, hogy valamikor majd a Holdon fog ember sétálni, akkor azt teljes képtelenségnek vette volna. Vagyis most, ebben a pillanatban a mi számunkra is képtelenségnek tűnhet, hogy az ember eljuthasson a Naprendszeren túlra. De mégsem lehet kizárni, mert a középkori ember számára bármekkora képtelenségnek tűnhetett az űrutazás, ma már tudjuk, hogy kijutni az űrbe lehetséges, és van is rá eszközünk. Azaz a jövőben is kialakulhat olyan technológia, hogy eljussunk nagyon messzire, még ha ez a mai fejjel elképzelhetetlen is.


Viszont ha azt a logikát követem, hogy azért mégiscsak van az emberi fejlődésnek is határa, és bármi mégsem lehetséges egy ponton túl, illetve számolni kell azzal is, hogy az ember vagy magát pusztítja el, vagy a bolygót és kihal vagy a technikai fejlettsége jelentősen visszaesik (amire szintén volt példa), akkor már szkeptikusabb vagyok.

2018. febr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5, jól gondolod.

Egyáltalán nem biztos, hogy létezik megoldás a fénynél gyorsabb haladásra.

Ezzel együtt azért simán be tudjuk népesíteni a környékünket... akár automata űrhajókkal, ahol nem gond, ha 500 évig mennek.

A csendes-óceáni szigetvilágot is hasonló módon népesítettük be.

2018. febr. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!