Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha két eltérő rasszú ember...

Ha két eltérő rasszú ember családot alapít, körülbelül hány generációnak kell eltelnie, mire az egyik rassz külső jellemzői eltűnnek az utódokról, ha folyamatosan csak az egyik elődjük rasszába tartozó emberrel állnak párba az utánuk következők?

Figyelt kérdés

Egy ideje foglalkoztat ez a kérdés és nem tudtam, hol máshol tehetném fel.


Tegyük fel, hogy egy európiai férfi és egy ázsiai nő összeházasodik, gyerekük lesz, majd a gyerekük európai párt választ magának, az ő gyerekük szintén európait és így tovább... Előfordulhat, hogy bizonyos generációszám után teljesen eltűnnek az ázsiai külső jegyek ennek a családfának az új ágait megtestesítőkről? Ha igen, körülbelül mennyi generáció lenne szükséges ehhez?



2018. febr. 15. 00:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
5%
Ha egy narancsos rasszú vagy egy szegfűs rasszúra gondolnál, akkor 1 generáció után egy új faj születik.
2018. febr. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Mind emberek vagyunk, úgyhogy az új "faj" születése maximum akkor lehetséges, ha a páros egyik fele egy teve vagy macska...


Általánosságban, elméleti síkon érdekel a téma, konkretizálást azért említettem, hogy egyszerűbb legyen elképzelni, mire gondoltam.

2018. febr. 15. 00:48
 3/21 anonim válasza:
76%
Czeizel anno azt mondta,hogy 8 generációig lehet örökölni,utána már nagyon kevés eséllyel.Lehet,más mondta.
2018. febr. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

# 3/3 Köszönöm a választ! :)


Érdekes, én valamivel többre tippeltem, furcsa elképzelni, hogy ennyi idő alatt például egy ázsiai felmenőjű embernek egyáltalán ne legyen picit se mandulavágású a szeme vagy egy afroamerikai származásúnak dúsabb szálú, göndörödésre hajlamosabbak a tincsei :)

2018. febr. 15. 01:00
 5/21 anonim válasza:
87%
Kérdező, ez engem is érdekel. Van egy echte német ismerősöm, 31 éves. Pár éve elvett egy Németországba bevándorló kínai hölgyet. Azóta született egy kisgyerekük, de abban a kisgyerekben kb semmi német nincs, tiszta anyja az egész kisfiú :DDD
2018. febr. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
44%

Talán a kunokról is látható, hogy a mongolredő domináns kell legyen.


De talán a külső jegyek a kisebb probléma a kevert rassz esetében.

2018. febr. 15. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%
Elvileg bármennyi idö múlva elökerülhet az a jellemzö is, ami félig-meddig eltünt - ezért van több esetben, hogy a szülök meg vannak döbbenve, hoyg a gyerek nem hasonlít senkire a családban, amíg véletlen rá nem jönnek, hogy az egyik régi ös tulajdonságai jöttek elö.
2018. febr. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

Sok tulajdonság öröklődik rejtetten, generációkat átugorva. Ezért szokták sokszor mondani, hogy a gyerek inkább a nagyszüleire hasonlít. :)


Képzeld el, hogy gyurmázol. Egy adag fekete, meg egy adag fehér gyurma. Összegyúrod, szürke lesz (ember esetében kávébaba :) ). Teszel még bele fehéret, világosabb lesz. Ha elég sok benne a fehér, akkor a fekete nagyon elhalványul, de sosem lesz olyan a gyurmád, mint új korában.

Oké, ez nagyon buta példa, de a lényeg megvan. :) Lehet, hogy pár generáció után eltűnik a kávé bőr meg a gyapjas haj, de a génállományban ott van. És ha kicsi - egyre kisebb - eséllyel ugyan, de előtűnhet később.

2018. febr. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 EagleHUN ***** válasza:
79%

Ahogy előzőek is írták egyes tulajdonságok elbújhatnak generációkra is.

Íme Puskin akinek dédapja fekete Orosz tengerésztiszt volt:

[link]

2018. febr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 hollófernyiges ***** válasza:
89%

Ez nem egészen így működik, a domináns jellegek (pl. sötét haj) nem bújnak el. Puskin anyjának is göndör fekete haja volt.

[link]

2018. febr. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!