Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi adja a fény részecskéinek...

Mi adja a fény részecskéinek ezt a hatalmas sebességet?

Figyelt kérdés
Mi ad egyáltalán késztetést arra,hogy a fény elinduljon?

2018. febr. 16. 22:22
 1/8 anonim válasza:
35%

Nem bizonyított tény hogy a fény egyáltalán terjed a térben.

Csak feltételezés.

Römer a Jupiter legbelső holdjának keringési idejében észlelt periodikusan ismétlődő változásokat. A keringési időt az egyik jupiterholdnak a Jupiter árnyékkúpjába történő két egymást követő belépése között eltelt idő mérésével határozta meg.


Amikor a Föld az ABC pályaszakaszon haladt, a keringési idő a mérések szerint hosszabb, a CDA pályaszakaszon pedig rövidebb volt. Ezt az eltolódást Römer Galilei sejtése alapján a fény véges terjedési sebességének tulajdonította.

2018. febr. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Aminek sebessége van az szerintem terjed a térben:)
2018. febr. 17. 00:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A fényt ne úgy képzeld el, hogy vannak álló fényrészecskék, amiket valami meglök. Van elektromos tér, ami mágneses teret kelt, és mágneses tér, ami elektromos teret kelt, és ezek váltakoznak. A kérdést át lehet tehát úgy fogalmazni, hogy miért terjednek a térben az elektromos és mágneses erőterek, és miért pont ezzel a sebességgel. És erre a kérdésre nem ismerjük a választ.
2018. febr. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amennyire tudom az anyag “természetes”állapota nem a nyugalom, hanem a mozgás. Ez régi dolog. És az is már több, mint száz éves, hogy a nulla nyugalmi tömegű dolgok fénysebességgel mozognak. Ezt kis túlzással a modern fizikában axiómának is tekinthetjük.

Így tehát nincs értelme annak a kérdésnek, hogy valaminek mi adja a sebességet. Csak a mi speciális, gravitációval és súrlódással “megvert” földi világunkban merül fel jogosan a kérdés, hogy valam8nek honnan származik a sebessége.

2018. febr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

1 vagyok

2. Egesz jol leirta.

De szerintem alapvetően rosszúl képzeled el a fényt mint jelenséget

Nem tudom hogy hanyadikos vagy hány éves vagy

De ahoz hogy ezt megertsd tudnod kéne sok fizikai törvényt amit nyilvan nem tudsz.

Pl mágneses indukció stb....

2018. febr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
fizikus vagyok,de a fiam tette fel ezt a kérdést,felmérést végzek általa,könyvet írok.Mindenkinek köszönöm a válaszokat.(Jogosan feltételezhető egy ilyen kérdés alapján,hogy még fiatal vagyok,de amint említettem,ez nem az én kérdésem.)
2018. febr. 17. 20:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem a fenynek hatalmas a sebessege, hanem a nyugalmi tomeggel rendelkezo reszecskek mozognak lassabban a higgs terrel valo kolcsonhatas miatt. Minden, aminek nincs nyugalmi tomege, a feny sebessegevel mozog.
2018. febr. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Így igaz, de én Higgs mezőnek mondanám.
2018. febr. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!