Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit végez el egy számológép...

DrkMelon kérdése:

Mit végez el egy számológép mikor megszorzom mondjuk a 2-t szinusszal?

Figyelt kérdés
Én értem a nagy részét, tudom mikor és hol kell használnom. Viszont kissé idegesít amikor használom viszont nem tudom épp mennyivel szorzok, csak "sin2"

2018. febr. 20. 17:11
1 2
 11/19 dq ***** válasza:
67%

[link]


A német juhász nem kutya, hanem állat.

2018. febr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%
A színusz függvény értékét a számítógép természetesen egy elég magas fokú Taylor polinommal számolja ki.
2018. febr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Aki nem tudja, hogy mi a különbség a művelet és a függvény között, az miért pontoz itt?
2018. febr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Tom Benko ***** válasza:
@13: Mi a különbség?
2018. febr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 dq ***** válasza:
100%

Phö.


A művelet egy A^n halmazról képez egy A halmazra, a függvény meg A halmazról B halmazra. (Tehát például a sinus egy művelet, de az osztás vagy a deriválás nem.) Tehát a műveletek részhalmazai a függvényeknek.


Ritkán a parciális a parciális műveletek is műveletnek hívják: ekkor már az előbbiek is azok (az osztás kétváltozós művelet a valós számokon, a deriválás egyváltozós a függvényeken).


Még ritkábban tetszőleges függvényt műveletnek neveznek.

De az első a leggyakrabban használt verzió.


(Egy feladata lenne a nyelvnek, az, hogy mindenki tudja miről van szó, de ezt nem tölti be LOL)

2018. febr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 dq ***** válasza:

> Tehát a műveletek részhalmazai a függvényeknek.


Mármint a műveletek függvények.

2018. febr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 dq ***** válasza:
2018. febr. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Tom Benko ***** válasza:
@dq: Én tudom. Azt kérdeztem, aki szerint a kettő két külön dolog.
2018. febr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#5: és akkor még nem beszéltünk arról hogy az egyszerű processzorok szorozni sem tudnak hardwerből, csak összeadni, kivonni, xor, and, invert és hasonló alap műveletre kell mindent lebontani. (tudtommal)
2018. ápr. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!