Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Műanyag ásványvizes vagy...

Műanyag ásványvizes vagy üdítős üveget vagyis petpalackot hogyan lehetne úgy összeolvasztani házilag hogy az utána formálható vagy formába önthető legyen?

Figyelt kérdés
Egyrészt hogyan olvasszam össze masszává hogy ne gyulladjon vagy kormosodjon meg aztán mibe vagy hogy öntsem ki, formáljam olyanra amilyenre szeretném?

2018. febr. 25. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem fogod tudni önteni mert olvadt állapotban nagy a viszkozitása. (nagy a belső súrlódása)

Azt csak nagy nyomással lehet amit otthon nem tudsz megoldani.

A gyárakban ezt hidraulikával oldják meg.

2018. febr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Telefontartót, meg kisdobozokat szerettem volna belőlük önteni vagy formázni.
2018. febr. 25. 12:01
 3/4 anonim ***** válasza:
egyszer én is álmodoztam ilyesmiről, de sajnos túl nagy nyomás kell ehhez, mivel olvadt állapotban sem nagyon folyik (otthon lehetetlen). Amit otthoni körülmények között viszont tudsz önteni, azok a műgyanták. Általában 1:1 arányban összekevered, és kémiai reakció hatására megszilárdul. Axson vagy Sika márkájú epoxy gyantákat tudom ajánlani.
2018. febr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Igaz, ezek a PE, PET, PU stb cuccok olyan hőmérsékleten válnak folyékonnyá, ahol a polimer már felbomlik, használhatatlanná válik.

A 2K gyanta jó ötlet. Mindenféle kívánt keménység létezik, a puha gumi jellegű 2K szilikonoktól a szinte üvegkeménységű epoxikig.

Számíts rá, hogy sokkal drágábbra fogsz kijönni a "bolti" daraboknál, de ha a szórakozás és az egyediség a fontos, ez talán nem fontos szempont.

2018. febr. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!