Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezhet YY kromoszómájú ember?

Létezhet YY kromoszómájú ember?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy milyen kategóriába tegyem igazából. Utána néztem az XYY szindrómának meg az ilyesmi dolgoknak és utána rákerestem erre is, de nem találtam semmi pontosat. Ugye az X kromoszómát az anyától kapjuk. Viszont olvastam, hogy nemrég egy férfi elment kivizsgáltatni magát és kiderült, hogy egy működőképes méhe van és akár szülhetne is. Szóval ha ez az ember teherbe esne, akkor születhetne YY kromoszómájú gyereke?

2018. ápr. 2. 00:42
 1/3 anonim ***** válasza:
11%

Az a férfi egy mozaik.


Sok emberben vannak női mozaikok és nem is tudnak róla. Neki a méhe egy női mozaik, semmi több. Tehát ha teherbe esne, akkor is normál kromoszómákat örökítene tovább.

2018. ápr. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Mindenképpen kell X, mert létfontosságú gének vannak rajta.

Aztán mellette lehet valamennyi Y is. Ha nem egy van, az mindenképpen zavart okoz.

Az YY életképtelen.


Ráadásul nem mindent a gének határoznak meg. Aki XY, annak lehet fejlődési zavara, és akkor nem férfi lesz, hanem valamilyen átmenet.

Lehet olyan is, amit mondtál, hogy férfinak néz ki, de méhe is van.

Lehet BÁRMI a férfi és a nő között.

Igen ritkán létezik olyan is, hogy XY kromoszómával 100%-ig nő.

2018. ápr. 2. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bubuka508 ***** válasza:
Az már azt sem tudja, hogy fiú-e vagy lány!
2018. ápr. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!