Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi értelme az örök életet...

Mi értelme az örök életet kutatni?

Figyelt kérdés

Sokszor hallani, hogy örök élet "receptjét" akarják megfejteni a tudósbarátaink. De mihez kezdene az emberiség az örök élettel? Pont, hogy a körforgás az életnek a lényege. Vagy úgy értik az örök életet, hogy pl 300 évig éljen egy ember?


Szerintem az a fajta kutatás akkor jöhet szóba, ha már minden betegségre van gyógymód, és mindenki teljes életet élhet.


2010. jún. 11. 19:49
1 2 3
 1/26 haggyámán ***** válasza:
84%
Vagy inkább más bolygók meghódításához lenne jó az átlagosnál hosszabb élet.
2010. jún. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem van értelme. Ha számomra elérhető lenne, én élnék a lehetőséggel. Nem azért, mert félek a haláltól, hanem mert az élet rövid. Annyi minden érdekel, annyi mindent szeretnék csinálni, annyi helyre szeretnék eljutni, hogy ahhoz egy élet kevés.


Egyébként szerintem genetikus úton lesz meghosszabbítható az élet. Egyszer.

2010. jún. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
más bolygók meghódításához ott lenne a hibernálás, az elfogadható lenne
2010. jún. 11. 20:27
 4/26 A kérdező kommentje:

"az élet rövid" elcsépelt közhely. Sokak azzal töltik az életüket, hogy: alszanak - dolgoznak - isznak/maunika show/egyéb - alszanak.


Sok ember életrajzából lehet tanulni, hogy milyen értékes és kihasznált is lehet egy ember élete (ámen :D )



A kérdésem igazából arra vonatkozott, hogy pl ha örökké él mindenki akkor ez azzal járna e hogy nekik nem leht gyerekük? Mert így - ugye nyugdíj sem lenne, + kis túlnépesedés lenne :D

2010. jún. 11. 20:32
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Sztem is fölöslege,már így is túlnépesedés van,és nem fenntartható a gazdaság sem...
2010. jún. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
55%
MOst őszintén, ki szeretne meghalni? A lelke mélyén senki, még a legdepressziósabb ember se, még jó hogy foglalkoztatja az embereket az örök élet.
2010. jún. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Most őszintén senki se szeretne, de ez nem szeret-nemszeret alapon műxik. Ha azt mondják hogy nosza itt az örök élet, de nem lehet kölyköd akkor egyből szomorú szmájlit rajzolál :D Főleg mondjuk az 500 adik év után mikor rájössz, hogy milyen unalmas is az örökkévalóság és még csak egy kis szeletét kaptad meg.
2010. jún. 11. 21:04
 8/26 anonim ***** válasza:
84%
Hát, ha örökké élnék, én elutaznék kb 2-300 évre Ázsiába. Mindig szerettem volna küzdősportokat tanulni, és így lenne időm megtanulni mindet. Ki tudja, hogy a jövőben mennyi érdekes felfedezés következik még, amikből a halál miatt kimaradnék. Megtanulnám a buddhista szerzetesek meditációs technikáit is. Kitudja milyen hasznos dolgokra lennék képes az évszázadok alatt felhalmozott tudással.
2010. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Már nemazért, de dolgozni ugyanúgy kéne, különben a gazdaság befuccsol :D Tehát ugy számoljon mindenki, hogy gyakorlatilag örökké dolgozol, és csak kb 1 hó szabid van.


Tehát úgy tanulnád a küzdősportokat, h munka-munka-munka-munka-munka-munka-munka-munka-munka-munka- utazás, küzdősport --munka-munka-munka-munka-munka-munka-munka

2010. jún. 11. 21:21
 10/26 A kérdező kommentje:
*évente 1 hó
2010. jún. 11. 21:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!