Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a magyarázat a NASA űrállom...

Mi a magyarázat a NASA űrállomásában készült felvételek bakijaira?

Figyelt kérdés

Ugye készültek olyan felvételek, amiken egy egy asztronauta bemutatja az űrállomás egy egy részét, részletét és az asztronauták életkörülményeit. Ez rendben is van.

A bökkenő viszont ott kezdődik, hogy egy két szemfülesebb ember kiszúrt a felvételeken olyan bakikat, majd aztán megosztott, amikre nem tudom eldönteni pontosan, hogy mi a magyarázat. Távol állnak tőlem az un. "összeesküvés-elméletek", de ezeket konkrétan a saját szememmel látom és gyakorlatilag félre érthetetlenek. Gondolok itt arra, hogy például az asztronauta keze úgy tesz mintha fogna egy tárgyat, de az nincs is ott.. vagy hogy éppen a ruhájuk úgy áll bizonyos pontokon mintha lógatva lennének, majd ezt későbbi utómunkával kiretusálnák, hogy lebegést imitáljanak, ahogy azt a már egyre profibb technikával rendelkező CGI filmekben is láthatjuk. Tehát nem lenne lehetetlen mindezt CGI-ban létrehozni. A lebegő vízcseppeket, a lebegő hajat és minden más lebegő tárgyat, ami ezeken a felvételeken látható. Az egész számomra olyan, mint egy show-műsor..

Nem lehet az, hogy a NASA egyszerűen emberek tömegei előtt csak elhúz egy mézesmadzagot és elhiteti, hogy mi is részesülhetünk a munkájuk látványában, hogy azt gondoljuk belátunk a színfalak mögé, miközben ez csak egy felület, maga a színpad, ami csak nekünk lett készítve, hogy ne gyanakodjunk bennük? Egy show-műsor csak a népnek? Miközben megkockáztatom, hogy jóval többet tudnak, annál amit közzétesznek.


Linkelek példákat arra, hogy mire gondolok:

https://www.youtube.com/watch?v=MkDbt7obVZg

https://www.youtube.com/watch?v=oOa1Zv7nvbc


Persze ez csak egy feltételezés és bármit is higgyünk erről az egészről, csak hit kérdése, hiszen nem bizonyosodhatunk meg arról, hogy mi az igazság, csak elgondolkodtatott ez az egész.

Nektek mi a véleményetek?



2018. ápr. 11. 15:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Filmes technikákkal nyilván meg lehet már oldani olyan dolgokat is, amiket a valóságban soha.


De amikor ilyen nagy méretű átverés gyanúja merül fel, akkor az kell először eszedbe jusson: mennyi a valószínűsége, hogy egy olyan átverés, amin több ezer ember dolgozik, több évtizede, nem derül ki?


Akik egy ilyet megszerveznek, azoknak biztosnak kell lenniük abban, hogy az átverésen dolgozó sok ezer emberből soha egy se fog úgy dönteni, hogy eljár a szája, akár egy részeg pillanatában, akár haragból, akár pénzért. Ez pedig nagyon valószínűtlen, és óriási rizikó.

2018. ápr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy apróság felett átsiklottál: az űrállomás (gondolom az ISS-re gondolsz), mint a neve is mutatja nemzetközi (I=International). Tehát a NASA hiába szeretne (valamilyen rejtélyes okból) mézesmadzagot húzogatni az emberek orra előtt, erről meg kellene győznie a többi résztvevő országot is (Oroszország, EU, Japán, Kanada és a többiek).


Plusz az ISS látható a Földről, akár szabad szemmel is.


Az a szomorú, hogy hitelt adsz mindenféle marhaságnak, csak azért mert beleírják, hogy NASA (akkor is, ha adott esetben köze sincs hozzá).

2018. ápr. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

"Nem vagyok híve az összeesküvéselméletnek"


De.


(Ha minden szart elhiszel, akkor igen)

2018. ápr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Pont, hogy nem hiszem el, csupán tájékozódni jöttem és véleményeket hallani, mert amint kitűnik azzal nem voltam tisztában amit a második válaszoló írt. Persze így már nehezebb elképzelni, hogy ebben ennyi ország részt venne és ezek a videók is megkérdőjelezhetőek, mert csak a NASA-t említik ludasként.

Azért mert elgondolkoztatott a dolog, még nem hiszek el semmit vakon. A videókon is érzem sokszor azt, hogy van bennük "beleképzelés", de azért annyira sem vagyok csökönyös, hogy kizárjak elméleteket.

De azért valljuk be tényleg vannak furcsa részletek ezeken a videókon, amikre nem állítom, hogy nincs magyarázat! Pont ezért tettem fel úgy a kérdést, hogy magyarázatokat kapjak rájuk.

2018. ápr. 11. 20:19
 5/17 anonim ***** válasza:
40%

Te nem elgondolkodtál, hanem kijelentettél valamit:


"Távol állnak tőlem az un. "összeesküvés-elméletek", de ezeket konkrétan a saját szememmel látom és gyakorlatilag félre érthetetlenek"


Innentől kb mehetne ezotéria rovatba is...

2018. ápr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ez a mondat valóban egy kijelentés volt és talán túlzó is, beismerem. Mert éppen hogy félreérthetőek is lehetnek. Mindössze arra gondoltam, hogy egy egy mozzanat a felvételeken számomra félreérthetetlenek voltak és nem találok rájuk ésszerű magyarázatot.

Pont hogy nem ezotériában tettem fel, mert ésszerű magyarázatokat keresek, amivel ezt az egész elméletet, ami a videóban szerepel cáfolni lehessen.

Én értem, hogy egyeseknek ez az egész egy agyrém és élből elutasítóak, de én csak egy ésszerű eszmecsere felé akartam vinni a feltevést. Nem vagyok a vak hit híve továbbra sem és őszintén elgondolkoztatott a téma.

2018. ápr. 11. 22:09
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem már ott beteg az egész, hogy valaki jelek után kutatva átböngész x óra NASA videót (biztos nagyon ráér), csak hogy találjon benne egy "melléfogást", amit aztán mutogathat hogy lám, hamis az egész.

De felmerül a kérdés is: ki és miért szeretné elhitetni az emberekkel, hogy van egy űrállomás valahol fent az űrben, mikor nincs is? Mi haszna van belőle? Fizetik a kis zöld emberkék? Szponzorálják a szabadkőművesek? Ennyire utálja a Lapos Föld hívőket?

Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy valakinek valamiért érdekében állna x embert és milliónyi összegeket megmozgatni (színészek, studió, kamerák, stáb, effektek stb.), csak azért csak hogy hazudhasson egy nagyot.

2018. ápr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Az oké, hogy van egy generáció, akinek a CGI már alap, és ezt könnyen rámondja bármire, de az a helyzet, hogy csak néhány évtizede van igazán hihető számítógépes trükktechnika. Súlytalanságban készült felvételek viszont pár évtizeddel régebben is készültek. Például a 70-es években.


Tehát felmerül a kérdés (pontosabban kérdések):

1973-ban hogyan lebegett a vízbuborék a felvételen? Mert, hogy nem CGI-jal, az biztos.

Az eltelt 45 évben elfelejtődött a technológia, hogy embert küldjünk űrállomásra, és CGI segítségével kell azt hazudni, hogy mégis?

Miért?

Vagy csak egyszerűen elfogyott a pénz, és már nem tudunk senkit küldeni, ezért kell hazudni?

Miért?

2018. ápr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor egy valószínűtlen dolgot látsz, jusson eszedbe a következő. Ha hamisítvány, mennyibe kerülhetett az előállítása, hány ember tud róla, és mi az egésznek a haszna. Ugyanis minden dolgot valamilyen érdekből csinálnak. Ha pedig az előállítás többe kerül, mint amennyit vele nyerni lehet, akkor biztosan valami tévedés van, és a dolog igaz.

Gondold el, mi érdeke a NASA-nak csalni. Mi belőle a haszna?

2018. ápr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ha ezt régi felvételekre mondanák még tárgyalható is lenne, de maiakra? Ott van az első linkben a Gravitácó c. filmben Sandra Bullock, mutatja hol rögzítették. A kész filmen semmi se látszik. De a NASA felvételen látszik.

[link]

2018. ápr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!