Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez egy általános dolog-e,...

Ez egy általános dolog-e, illetve fejleszthető-e. (? -sosem tudom ilyen mondatok végére milyen írásjel jön+ kérdés)

Figyelt kérdés
Ha megtanulok valamit, mindig emlékszem rá mi milyen sorrendben volt, milyen színnel volt írva, hogy néz ki, viszont a szöveget nem tudom elolvasni. Nagyon sokat tanulok, illetve tervezek tanulni a jövőben, és szeretném ezt megkönnyíteni, ha lehetséges.

2018. ápr. 12. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Felületesen tanultad meg.
2018. ápr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"szöveget nem tudom elolvasni"

Mármint ahogy elképzeled magad előtt? Rossz módszerrel tanulsz. Próbáld megérteni a szöveget, és az "értelmét" tanuld meg.


Például a színészek sem úgy tanulnak hosszú szöveget, hogy bemagolják, hanem próbálják értelmezni, hogy miről szól, fejben követik a cselekményt, helyzeteket, és ahhoz kötik az aktuális szöveget.

2018. ápr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ok egyszerű, nem tanulsz, hanem magolsz. Minden lényegtelent próbálsz megjegyezni, csak éppen a mondanivalót nem érted. Az agy asszociatív, arra emlékszik jól (pontosabban az ugrik be), amit ért.

A tanulás fejleszthető, mégpedig úgy, hogy mindig ellenőrizzük, értjük-e, amit olvastunk. Vissza tudjuk-e mondani saját szavainkkal (az nem számít, képes vagy-e szó szerint bevágni).

2018. ápr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, bár szerintem rosszul tettem fel a kérdést. Egyetértek egyébként azzal amit mondtatok, azonban én 3-4 évvel ezelőtti dolgokról is beszélek, amelyek megragadtak, de csak homályosan tudom felidézni a tartalmukat. Illetve például prezentációkról amiket egyszer láttam.
2018. ápr. 12. 20:15
 5/5 anonim ***** válasza:

A tanulással az a probléma, hogy az agyad nem tudja magától felmérni, hogy te melyik információt akarod megtanulni. A tanulás nagyon régi funkció, a gondolkodás (ami ezt meg tudná mondani) pedig sokkal fiatalabb.

Ezért aztán az égvilágon mindent megtanulsz, ami ott van, ahogy mondtad is - és, HA szerencséd van, akkor a tananyagot is.


Két segítség létezik itt:

- az első, amit mondtak itt, a megértés. Ha tudod valahova KAPCSOLNI az adott dolgot,

- a második az érzelem. Ha valahogy viszonyulsz hozzá (félsz tőle, vagy tetszik), akkor sokkal könnyebben megtanulod.

2018. ápr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!