Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire veszélyes a vízzel...

SIDLER22 kérdése:

Mennyire veszélyes a vízzel és az árammal egyszerre játszani?

Figyelt kérdés
Korábban feltettem egy kérdést, hogy a víz hálózati árammal bontható-e. Választ (természetesen) nem kaptam, de elmagyarázták, hogy ez mennyire über veszélyes (mintha én nem tudtam volna) és hogy semmiképp ne csináljam. Aztán elkezdték mesélgetni a saját kis sztorijaikat az áramütéssel. De akkor most létrehozom ezt a kérdést. Ide nyugodtan meg lehet írni, hogy mennyire veszélyes ez az egész. A másikra pedig válaszokat várok nem figyelmeztetéseket. Köszi!

2018. jún. 27. 22:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A legkisebb dokumentált HALÁLOS áramütés 20V (HÚSZ VOLT) hatására történt.

Fürdőkádban.

2018. jún. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Sértett egóval kapcsolatos kérdéseidet legközelebb a "Mentális egészség" témakörben jegyezd!
2018. jún. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
45%
használj desztillált vizet és biztonságban leszel.
2018. jún. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Gondolom :D
2018. jún. 27. 22:56
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem sértett az egóm csak már elegem van belőle, hogy órákat kell kutakodnom egy téma után mert egy fél ország nem képes megválaszolni egy kérdést.
2018. jún. 27. 22:58
 6/14 EagleHUN ***** válasza:

"A legkisebb dokumentált HALÁLOS áramütés 20V (HÚSZ VOLT) hatására történt.


Fürdőkádban."


Wow.

Na jó tudom hogy a szíven átfolyó áram halálos nem a feszültség, illetve hogy az egyenáram elektrolizálhatja az embert és ezzel vérrögöket képezhet. (A váltó is csak másképpen.)

De a 20V még a vizes emberi bőr és vér ellenállásán keresztül szerintem nem tudna akkora áramot kelteni ami a halálhoz elég.


Azt tudom elképzelni hogy két drótdarabot vagy tűt közvetlen a véráramba szúrnak és ott vezetik be a 20V-ot na ott el tudnám képzelni hogy valaki meghalt.


Meg azt hogy ha súlyos szívbeteg volt vagy pacemakeres stb... másképpen nem.


Nem véletlen hogy 50V-ban van meghatározva a veszélyességi határértéke a feszültségnek.


Légyszi linkeld honnan jött ez a 20V-os halálos...

2018. jún. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Valami munkavédelmi előadáson hallottam, már jó régen.

De te is ki tudod számolni: az ember belső ellenállása 700 Ohm. Ha teljesen átázott a bőröd, akkor kívülről is ennyi.

2018. jún. 28. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ídekes.

Hát azért eléggé kétlem, hogy engem ez meg fog rázni száraz környezetben :D

Egyébként már engem is rázott meg áram párszor.

Régebben volt egy gázgyújtóm. Azzal szórakoztam.

Nemtom hány ezer volt ment benne és szaggatva volt.

Párszor hozzáértem. Nem volt túl kellemes :)

2018. jún. 28. 06:58
 9/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

#6: Szerintem az emberi bőr általános ellenállása, mint ökölszabály itt nem éri.

Az valami meghatározatlan nagyságú bőrfelületi érintkezésről szól, vízben meg csaknem az egész testfelület a kontaktfelület, ez nagyságrendekkel csökkenti az ellenállást. Persze ennek megfelelően az áramfolyás is sokkal homogénebben oszlik el,m tehát pontszerűen alacsonyabb, de frász tudja, lehet az a pech, hogy pont a szív megkapja a veszélyes adagot.

2018. jún. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A bőr a legnagyobb ellenállású szövet, de ellenállása izzadság hatására a tizenketted részére csökken, áztatásra meg még annak a felére.

Nem véletlen, hogy a szabványok megkülönböztetik az átlag ember átlag környezetben dolgozik villamos berendezéssel, és a meleg helyen nagy fémfelületekkel érintkezve dolgozik eseteket, mely utóbbiban szigorúbb előírások vannak. És utóbbi esetet pláne jól reprezentálja a fürdőkád.


"Hát azért eléggé kétlem, hogy engem ez meg fog rázni száraz környezetben :D"

Ezzel te is beléptél a kérdéssel kapcsolatban feleslegesen kommentelők sorába, amit fent kifogásoltál másoknál. :) Hiszen nem a száraz környezetről beszélünk. :)

2018. jún. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!