Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mensa Iq tesztben következő...

Mensa Iq tesztben következő kérdéseknél mi lenne a jó válasz?

Figyelt kérdés

Melyik szó illik a felsorolásba:


1. sztriptiz elegy határ kötél ribillio

-hétfő

-kedd

-szerda

-csütörtök


2.Melyik szó illik a szavak közé? szén, rigó, piac, lyuk

-cseléd

-kávé

-hályog

-irigység


Mivel folytatódik a sorozat? 999 333 111 37?

-13

-12

-12,33

-13,33


Melyik számmal folytatódik a sorozat? 11 10 13 8 15 6 ?

-17

-11

-13

-19



2018. júl. 23. 19:38
1 2
 11/17 BringaManó ***** válasza:
100%
hogyhogy "Mensa-IQ-teszt", mi ennek a linkje?... :-o
2018. júl. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%

Ez NEM Mensa IQ teszt. Ott ugyanis semmilyen szöveges rész nincs a tesztben, csak ábrák. Pont ezért nyelvsemleges és nem igényel lexikális tudást sem, csak a logikai készséget méri fel.

Mensa tag vagyok, az ilyen szöveges "melyik illik ide" típusú kérdések a semmit mondó, "küldj egy emelt díjas SMS-t az eredményért" tesztek jellemzője. A hivatalos Mensa IQ teszt papíron megy, ábrákkal és pszichológusok által lett sztenderdizálva.

2018. júl. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Ez NEM Mensa IQ teszt. Ott ugyanis semmilyen szöveges rész nincs a tesztben, csak ábrák. Pont ezért nyelvsemleges és nem igényel lexikális tudást sem, csak a logikai készséget méri fel."


Márpedig ez egy Mensa teszt volt 2011-ben. Az új fajta feladatsor azután került bevezetésre, ahol valóban csak logikai gondolkodást igénylő ábrák vannak. Én mindkettőt kitöltöttem, a régi típusút és ezt is.

2018. júl. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
bocsánat: az új típusút és ezt is.
2018. júl. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ez ilyen ingyenes online gyakorló feladatsor volt, aki kérdezte.

Állásinterjún voltam ma, volt IQ teszt, gyakorlásképpen csináltam meg itthon ezt.

2018. júl. 24. 18:23
 16/17 tolend válasza:
A válaszok már megvanak de az is legyen meg, hogy ez nem Mensa teszt csak egy jo feladvány :-)
2018. júl. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 BringaManó ***** válasza:
Hát, ahogy vesszük... A Mensa csinálta, tehát bizonyos szempontból "Mensa-tesztebb", mint az, amit a Mensa ugyan felvételi tesztként alkalmaz, de nem ő csinált... ;-)
2018. aug. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!