Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi sül ki abból ha egy ember...

Devinpro kérdése:

Mi sül ki abból ha egy ember és egy állat közösül?

Figyelt kérdés
Ez engem csupan azert erdekel mert a minap talalkoztam egy kisse (számomra )undoritónak tartott esemennyel. Ami ugy zajlott hogy egy faszi éppen egy lóval aztán pedig a kecskevel kozosult es mind a ketszer belesult. Es mielott hülyenek gondoltok nem neztem vegig hanem egy rovid intro volt az egesz es csak reklmkent talalkoztam vele. Szovalal a kerdesem az lenne hogy nem igy születnek a kentaúrok meg a hasonloak... szoval lehet valamifele utod az ember es az allat keresztezesebol?

2018. aug. 29. 08:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nem
2018. aug. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
71%
Nem, idegen ivarsejt képtelen megtermékenyíteni a petesejtet
2018. aug. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor semmi remeny hogy uj fajokat vagy torzszulotzeket fedezzunk fel? Kár pedig valami hasznos is lehetett volna ebbol a nem tul szep tvanybol😂
2018. aug. 29. 08:19
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Olyan lénnyel nem tudsz utódot létrehozni, aminek a kromoszómaszáma eltér a tiédtől.

Tehát az ember csak az emberrel tud szaporodni.

2018. aug. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Én keresztény vagyok, de szerintem ehhez még hívőnek sem kell lenni, hogy megállapítsa valaki, hogy ez undorító... Amúgy utód lesz lesz, mert nem képes természetes úton megtermékenyülni a petesejt ilyenkor. Sem ember-állat, sem két eltérő állatnál sem, pl. ló és disznó... Hasonló fajoknál létezhetnek hibridek, mint pl. az öszvér vagy a liger, de általában a hibrid utód már nem nemzőképes.
2018. aug. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Tislerics Máté ***** válasza:
90%

Mielőtt bármit hozzászólnék, szeretném leszögezni, hogy érző emberi lénynek tartom magam és vannak dolgok, amik felháborítanak, undort és megvetést érzek. De az igazságot nem érdekli, hogy az ember undorítónak, szörnyen erkölcstelennek, etikátlannak tart dolgokat. Az attól még úgy van...


Nos! Az ember-állat hibrid létrehozása nem feltétlenül lehetetlen. A legkönnyebb az ember-csimpánz hibrid létrehozása lenne. Nyilván elsőre ez lehetetlennek hangzik, mivel az embernek 23 míg a csimpánznak 24 pár kromoszómája van. Ennek ellenére rhesusmajmok és páviánok szaporítását már megvalósították kutatók, pedig azok is legalább annyira eltérnek genetikai szempontból. In vitro fertilizáció segítségével nem kizárt, hogy lehetne "létrehozni" életképes ember-csimpánz hibridet. A világra-jött teremtménynek minden bizonnyal páratlan számú kromoszómája lenne, tehát nem tudna szaporodni.


Most néznem kell pár aranyos cicás videót, hogy helyrejöjjek...

2018. aug. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Természetes közösülés útján fajok között nem jön létre eredményes megtermékenyítés, még a legközelebbi rokon ember-csimpánz kombinációból sem.


2. Laboratóriumi körülmények között lehet részleges GMO hibrideket létrehozni (távoli rokon fajok között is), de ez a genom inkább csak kis részét érintheti. Ennek kétségkívül lehetnek előnyös eredményei is, de nagy a veszélye az életképtelen vagy beteg utódnak.


3. Életképes kentaur létrehozására nincs remény a jelenlegi technológia mellett, sem genetikai, sem vegetatív úton. (Én is sajnálom a dolgot, mert valóban érdekes lehetne kentaurokkal találkozni, de ez a lehetőség megmarad a fantázia világa számára.)

2018. aug. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utód nem lesz, a következmény pedig egy újabb nemi betegség lehet.


Sebaj, a géntechnológia majd megoldja, etika ide vagy oda.

2018. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Természetes közösülés útján fajok között nem jön létre eredményes megtermékenyítés"


Ez nem igaz, csak az ember esetében és csak azért, mert a többi emberfaj már kihalt (de Afrikán kívül tulajdonképpen mindenkiben van neander-völgyi például), más állatok tudnak fajok közt szaporodni (pl. öszvér, jegesmedveXbarnamedve, nagymacskák egymás között, stb.), viszont általában az így született hibrid már képtelen.

2018. aug. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A szamár és ló utódjaként lehet például öszvér születik. Mondjuk ha én egy majommal, hát nem tudom.
2018. aug. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!