Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van ez így? Mit tud a...

Miért van ez így? Mit tud a tudat alatti amit mi nem? Van rá tudományos magyarázat? (Racionális egy nem racionális dologra)

Figyelt kérdés

Eseteket mondok amire emlékszem.

-Például igen sokszor történt meg az, hogy eszembe jut, hogy föl kéne hívni xy személyt, de amikor odaérek a telefonhoz a telefon rögtön el kezd csörögni és pont az az xy személy hívott engem! (Ez számtalanszor megtörtént)

-Vagy, hogy a szüleim külön élnek és amikor apumhoz elmentem egy hétvégére, hétre, hónapra akkor nem sűrűn hívtuk 1mást az anyámmal de ha felhívtam akkor is csak az általános dolgokról beszéltünk. Viszont ha valami történt, mármint, hogy megbetegedtem mikor apumnál vagyok akkor anyám MINDIG felhívott még aznap és nem úgy általánosan nyitotta a telefon beszélgetéseket. hanem azzal kezdett, h jól vagyok e? (Tudom ez az anyai megérzés, de ezt is honnan tudja a tudatalatti?)

-Emiatt a harmadik példám miatt nagyon ki fognak 1esek röhögni de nem baj, anonim vagyok fent=)

Szóval egyik este Apámmal megyünk az autóval. Apám a vezetésre koncentrál én meg csak nézek ki a fejemből -közben meg ment a rádió- és hirtelen (nem tudom, hogy honnan jutott az eszembe) azon kezdtem el filózni, h mi lesz akkor ha Michael Jackson meghal?

... Pár másodperc múlva hallom a rádióban, h Michael Jackson meghalt ...


Most nem arra célozgattam, hogy én egy jós vagyok, nem is arra, h bármiféle varázsló, vagy hogy én lennék az anti-krisztus, vagy az anti-anti-krisztus^^=D

Hanem arra akartam kilyukadni, h miféle összeköttetés van az emberi agyak közt? Az ugye köztudott, h a méhek elmennek nektár lelőhelyeket keresni és ha megtalálta egy méh akkor az összes méh oda megy. Náluk van valami összeköttetés az "elméjük közt", jobban mondva náluk is.

Ezt a tudomány valahogy definiálja, vagy esetleg van valami kimutatható információ sugárzás amit minden agy képes felismerni és ezt "levetíteni" az embernek?


ui.: visszatérve a második példámhoz: anyukámtól kb. 120km távol voltam.


2010. jún. 21. 18:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább az Ezotériába illik.
2010. jún. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ez illik a tudományba kedves első, olvass utána annak a kvantumvilágbeli érdekességnek, amit még Einstein sem tudott megérteni és rejtélyes távolbahatásnak hívott.
2010. jún. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Elhiszem, de nem tudom, mi köze a kérdéshez.
2010. jún. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

a pszichológia foglalkozik ilyesmivel.


Nem kell ennek túl nagy feneket keríteni. Ha fel kell hívnod vkit, és te nem hívod, előbb utóbb az illető rádcsörög. ez teljesen normális. Te címkézed az eseményt "természetfelettinek" és csak ezt a hipotézisedet megerősítő eseteket veszel észre.


Ha jobban figyelnél önmagadra, észrevennéd, hogy egy csomószor nincs szinkronicitás a valóság és a gondolataid között. Csak ez nem feltűnő. Egyszerűen csak néha ez fennál, és magyarázatot keresel rá.


Én egyszer a haverjaimmal pókereztem, amikor az egyik ellenfelemet 77-párra tettem. Valójában csak poénkodtam az asztalnál, de a hand végén megmutatta a lapjait, és tényleg két hetes volt nála. Csodás megérzés? aligha. 1:200hoz volt az esélyem hogy eltaláljam mit tart. Ez nagyon kicsi esély. de nem lehetetlen. csak ritka.

2010. jún. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

michael jacksonos esetemet te mivel magyaráznád? És hogy csak a véletlen műve? Az az igazság, h velem többször történt ehhez hasonló, h a véletlen műve legyen. És én amióta élek nem nagyon izgatott, h mi lenne ha meghalna csak pont akkor abban a pár secundumban gondoltam erre.

Én nem hiszek mesékben, mármint nem vagyok vallásos. Nem hiszek a szellemekben, a jetiben meg az egyéb kitaláltnak vélt dolgokban. De, h nehogy az jöjjön le most ebből, hogy én vagyok az egy személyes hülye, az azért nem cska velem történik meg hanem még nagyon sok emberrel. Ám, visszatérve a pókerezős esetedre. Honnan tudod, h véletlenül nem e egy olyan információs "hullámot" fogott el az agyad, vagy vetített le neked amit az illető gondolt?

Mondjuk ez is filózófikus kérdés mert két esélyes, vagy gondolatot olvastál (amit most elsőre így belegondolva én is hülyeségnek tartok) vagy pont az a töredéknyi esély százalékot fogtad ki=)

2010. jún. 21. 19:34
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem kell ennek túl nagy feneket keríteni. Ha fel kell hívnod vkit, és te nem hívod, előbb utóbb az illető rádcsörög. ez teljesen normális. Te címkézed az eseményt "természetfelettinek" és csak ezt a hipotézisedet megerősítő eseteket veszel észre.


Ezt megint a pillanattal cáfolnám meg! Nem oylan esetekről beszélek, hogy azt mondta nekme valaki, h fel fog hívni hétfőn és akkor egész nap arra gondolok, hogy fel fog hívni és akkor tényleg felhív! Nem! Arra, h ez megtörtént olyannal is akivel már évek óta nem beszéltem nem is gondoltam rá sokat (vagy akár egyáltalán) és hébe hóba rágondoltam és nem sokkal utána felhív.

2010. jún. 21. 19:38
 7/22 A kérdező kommentje:
kiegészítésnek mondom! Ezeknek az esete ha az esélyeket számokba foglaljuk akkor 1/nem tom hány millióhoz lenne az esély. De ismétlem önmagamat, a reálisan gondolt valószínűséghez viszonyítva sokkal többször történtek velem ilyen esetek! Ráadásul én nem vagyok olyan öreg, keveset éltem még (16 éves vagyok) és ebben a 16 évben rengetegszer történtek velem ilyenek, csupán ezek azok amikre konkrétan emlékszem.
2010. jún. 21. 19:43
 8/22 anonim ***** válasza:

"Elhiszem, de nem tudom, mi köze a kérdéshez."


Ha utánanéztél volna, tudnád ;)

2010. jún. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen léteznek ilyen esetek, s ezek egy része tudományosan (még) nem magyarázható.

A méhek mondjuk totálisan rossz példa erre, lévén, hogy ők "tánccal" (lényegében különböző mértékben elnyújtott nyolcasokat írnak le a levegőben) kommunikálnak, s ezért tudja a többi méh, hogy hová menjen, ha valamelyik virágporban gazdag területet talál. Ennek az ég-egyadta-világon semmi köze sincs a megérzésekhez.

A többi dolog meg a "még-meg-nem-magyarázott-tények" kategóriába tartozik. Ezek mellé társul még a távolbalátás, meditációs cselekvés, ikerérzés, és a többi.

Az általad leírtak egy része valószínűleg puszta véletlen, a többi meg...

Nagyon-nagyon hosszú fejtegetés lenne ebből, így inkább nem fogok bele.

Ha az átalagnál jobban érdekel a téma, nézz át pár noetikai témájú cikket, weboldalt, ilyesmit.

(Bár nem szigorúan tudományos, viszont szórakoztató: elolvashatod Dan Brown új könyvét, az Elveszett jelképet is. Elég sokat megtudhatsz belőle a noetikáról.)

2010. jún. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Utánanéztem, de nincs ilyen élénk fantáziám;)
2010. jún. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!