Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szociológiai-politikai-pszicho...

Szociológiai-politikai-pszichológiai kérdés: miért nem lesz világháború? Miért nem lesz új Hitler?

Figyelt kérdés

Világháború alatt nem feltétlen atomháborúra gondolok, bár azt sem zárom ki. Világháborút ma már számtalan módon lehet vívni: biológiai fegyverek, országok áramellátásának tönkretétele, számítógépes vírusok és egyéb hackertámadások.


Új Hitler pedig szerény véleményem szerint bármikor jöhet, például egy elmebeteg, aki millió keresztényt, vagy épp fehér bőrűt, vagy épp kreolt irtat ki.


A kérdés adott.


2018. szept. 13. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert senki nem olyan hülye, hogy kirobbantsa? Mert senkinek nem érdeke?
2018. szept. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De, hidd el, egyszercsak lesz, aki ilyen hülye.



Hitler is volt, Sztálin is volt stb-stb....


Mindig van diktátor, tömeggyilkos...

2018. szept. 13. 19:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Most jobb neked, hogy ilyeneken rágódsz?


Hitler ellen volt egy csomó merénylet, csak a szerencséjén múlott, hogy túlélte, Sztálint lehet, hogy Berija tette el láb alól, vagy ott van Kennedy, ma is rejtély a halála.

A világnak és nekem is rendkívül szimpatikus volt a fiatalos mosolyával, de olvastam róla, hogy lehet, hogy kábszeres volt, kis híján világháborút robbantott ki az oroszokkal Kuba miatt, ezért a saját emberei, a CIA tette hidegre,mert féltek tőle a kiszámíthatatlansága miatt.

Csak hümmögtem, amikor olvastam, nem állítom, hogy igaz, sem azt, hogy lehetetlen, de a lényeg, hogy a zsarnokságra automatikusan kitermelődik a válaszreakció, akár a saját embereiben, népében is, szóval van reménysugár.


Ha már Hitlert említetted, én ezért nem szeretem, amikor idióta őrültnek állítják be, mert nem volt az, sok olyan tulajdonsága volt, ami miatt a propaganda a kortársak szemében tekintélyesnek tudta feltüntetni, de persze mindenhol csak ócsárolják, nehogy valakiben szimpátiának a szikrája is felmerüljön, pedig így nem tudunk tanulni az esetből, nem látjuk azt, hogy egy tehetséges ember milyen veszélyeket hordozhat, ha gátlástalan.

A történelemhamisítás megbosszulhatja magát.


Azért sok mindenre felfigyelhet az ember így is, ezért fontos a demokrácia védelme, ezért kap figyelmet a Sargentini jelentés, még akkor is, ha én túlzottnak tartom a benne foglaltakat, illetve nem is értek vele egyet, de a demokrácia csorbulására figyelnek, az megnyugtató ebben az esetben, már a kérdésed viszonylatában.

Ezt használja ki a hazánkról szóló elítélő pamflet, mert már a gyanúra is azonnal a szankciók réme fenyeget minket, de annyi jó mégis van ebben a folyamatban, hogy valódi diktátorokat sem hagynak talán felcseperedni.

2018. szept. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!