Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan értsem meg a kémiát?

Hogyan értsem meg a kémiát?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta álmom, hogy patológus legyek. Ugye ahhoz orvosi kell, ahhoz meg emelt biosz-kémia érettségi.Azonban általánosban rettentően gyatra kémia tanárom volt és semmit nem tanított. Így az alapok hiányoznak. Most másodikos gimnazista vagyok, biológia-kémia tagozaton. A kémiában a számolásos részt gyűlölöm, s nem is értem, az elméletét imádom. De az érettségiben nyilván túlnyomórészt számolás lesz. Egyszerűen képtelen vagyok megérteni. A tanárnak szóltam, hogy nem értem, az osztály többi tagja is, hogy ők se,de tesz rá, csak megy tovább az anyaggal és ez egyre halmozódik.Mit tegyek? Mindenképp forduljak magántanárhoz, vagy ha már nincs hozzá eszem, keressek olan szakmát, amihez nem kell kémia?

Van időm még, persze, de azért kíváncsi vagyok.


2018. szept. 19. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Matekkal hogy állsz? Nem ott van a probléma (hiányzó, nem értett alapok), amiért nem megy a számolás? (Ha nem, akkor csak az elvét próbáld megérteni, hogy a kémiai számításokban mi a plusz és mik az összefüggések, mert ezt magolni nem lehet.)


Szerinem egyébként aki rossz matekból, az csak kihagyott, nem értett meg egy korábbi részt, és mivel ott minden valami másra épül, onnantól már egy csomóféle feladat esetében cseszheti, de sosem késő bepótolni, csak meg kell találni, hogy melyik alap hiányzik.

2018. szept. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gimis kémiában számolós feladat? Nem sok lehetőség van. Kémiai átalakulás egyenlet rendezés, tömegszázalék számítás, vagy maghasadás energia számítás. Egyikhez sem kell még csak gimis matek sem.
2018. szept. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Meg kell venni Villányinak az Ötösöm lesz kémiából c. példatárát. Általában egy feladatkör élén van egy részletesen kidolgozott és levezetett feladatmegoldás, a többi feladatnak meg (aminek a megoldás ugyanerre a kaptafára megy) csak a megoldása, a végeredménye.

Ha ez megy egyedül, akkor az elejét csináld egyedül. Ha ez sem, akkor nyilván magánórákat kell venned.


De előbb alaposan meg kellene tanulni az elméletet. Mert bár azt mondod, hogy azt imádod - a feladatmegoldás saját negyedszázados tapasztalatom szerint azért nem szokott menni, mert az alapok nincsenek precízen és értelmezve megtanulva. Miért mondom ezt? Azért, mert a középiskolás kémiai feladatok nagytöbbsége megoldható úgy, hogy a szöveg alapján felírom a kémiai reakció(k) egyenletét, és az alapján aránypárokkal eljutok a végeredményig. Néhány gázelegyes, vagy kristályvizes, vagy elektrokémiai feladat van esetleg, ami ennél egy kicsit komplexebb gondolkodásmódot igényel.

2018. szept. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!