Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ismer valaki ilyen jellegű...

Ismer valaki ilyen jellegű könyveket? Esetleg tanulmányokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Olyan könyvek, tanulmányok, feljegyzések...stb. érdekelnének, amelyek teljesen az alapjaitól egészen a téma legmélyéig foglalkoznak annak minden fő- és mellékágával. A téma pedig amiben könyvet keresek az a pszichológia, szociológia, emberi viselkedés, emberi személyiségfejlődés, pszichiátriai betegségek mélyebb értelme (értem itt az okokat, a kialakulásukat, alkalmazandó gyógymódokat... stb.), s ezeken kívül minden olyan témával foglalkozó anyagokat, melyek egy kicsit is kapcsolódnak ehhez/ezekhez a témákhoz. A segítséget előre is köszönöm.



2018. nov. 4. 01:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan könyvet nem találsz, ami az alapjaitól a mélyéig egyben foglalkozik a pszichológia bármely területével, hiszen rengeteg terület van és mindegyik még ezen belül is elég komplex. Viszont több könyvön keresztül már lehet egy alap képed, és utána specifikusabb olvasmányokat tudsz keresni majd egy-egy téma kapcsán.


Alapozó könyvek:


Atkinson: Pszichológia

Comer: A lélek betegségei

Smith és Mackie: Szociálpszichológia

Carver és Scheier: Személyiségpszichológia

Forgács: A társas érintkezés pszichológiája

Bányai: Affektív pszichológia

Fiske: Társas alapmotívumok

Sacks: A férfi, aki kalapnak nézte a feleségét

Rogers: Valakivé válni


Ha ezeket elolvastad, már lesz egy viszonylag kiterjedt, de valamennyire rétegzett tudásod, és jól el tudod dönteni, mi az, amiről szívesen olvasnál még mélyebben, így tudsz konkrétabb könyveket keresni. Számtalan pszichológiai könyv van, tanulmányok (publikációk) pedig talán még többen vannak, viszont azt nem ajánlom, hogy elkezdj tudományos kutatásokat keresni, mert végtelen a tárház, és azok tényleg nagyon specifikusan elég apró részletekkel foglalkoznak. Ahhoz pl. hogy az összes pszichiátriai betegség hatékony gyógymódjairól olvass, évekig kéne folyamatosan csak ezzel foglalkoznod szerintem.

2018. nov. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia,

Köszönöm a válaszodat. Most, mint egy teljes kezdő szeretnék elmélyedni a témában, ezért is fordultam segítségért ide, mivel ha csak önkényesen kezdtem volna neki sehova sem haladtam volna, csak saját magamat zavartam volna össze.


Ajánlották még:

Szun-ce: A háború művészete

Sigmund Freud: Álomfejtés

Sigmund Freud: Bevezetés a pszichoanalízisbe

Sigmund Freud: A halálösztön és az életösztönök


Ezek egy kezdőnek hasznosak, vagy várjak még velük? Nem tudom, hogy mennyire számítanak alap műveknek/"kötelezőknek" a témában. Ebben tudnál még segíteni? Válaszod előre is köszönöm.

2018. nov. 4. 16:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Az elsőről sosem hallottam még a pszichológiai tanulmányaim vonatkozásában, Freud-dal pedig abból a szempontból vigyázni kell, hogy azért a nézetei egy jó része ma már nem elfogadott a szakmában. Ugyanakkor vitathatatlan a pszichológiához való hozzájárulása, így mindenképp érdemes ismerkedni a munkásságával.
2018. nov. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia

Mégegyszer köszönöm a segítségedet. Említetted, hogy tanulmányaid során nem találkoztál Szun-ce könyvével, így érdekelne, hogy szakmabeli vagy-e?

2018. nov. 4. 23:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Sok mindent össze lehet olvasni. Alapok nélkül azt sem tudod megállapítani, egy olvasott fogalomról azt gondolod-e, amit a szerző.

Nulláról egyféleképpen lehet eljutni valahová: tankönyvekből. A népszerű irodalom mind egy témával foglalkozik és feltételez bizonyos ismereteket, a szakcikkel pedig úgy leszel, mint az egyszeri ember a hottentotta nyelvvel.

2018. nov. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mint ahogy azt korábban is írtam én a könyvajánlásokat úgy kérem, hogy kezdő részére. Bizonyított tény, hogy nem kell minden "szakértő" könyvnek bedőlni az adott témában, mindazonáltal az is bizonyított tény, hogy nem kell tankönyv ahhoz, hogy profi legyél egy adott témában. Ha a fent feltett kérdéshez nem tudsz valami hozzáillő választ írni, akkor ne is kommentelj a kérdés alá, mert nem azért lett kirakva a kérdés erre az oldalra, hogy kritizálják vagy épp bátorítsák az érdeklődési körömet, hanem azért, hogy az általam nem ill. alig ismert témához segítséget kapjak. Megértésed előre is köszönöm.
2018. nov. 6. 00:25
 7/8 anonim ***** válasza:

A válasz releváns volt. Megértem, hogy ez a meggyőződésed. Azonban megkérdezem, lettél már valami komolyabb területen profi tankönyv nélkül? Mert beszélni könnyű ám, csinálni, eredményt felmutatni kicsit nehezebb.


De nem baj, ha már láttál belőle valamennyit, és meg is értetted, majd megvilágosodik, miről beszéltem. Meggyőződést csak konkrét tapasztalat tud megváltoztatni, szöveg csak nagyon keveseknél.

2018. nov. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Amire könyvajánlást kértél: pszichológia, szociológia, pszichiátria alapoktól az elmélyedésig, ez kb. 7-8 évnyi komplex egyetemi képzés. Félévente 2-3000 oldalra rúgó szakirodalmat adtak fel nekünk. Szun-ce egyébként nem volt köztük. A fentebb írt nagy összefoglaló tankönyvek adnak egy átfogó képet az alapvető ismeretekről, de ezek még a nagy elméleteket is csak vázlatosan tudják tárgyalni.
2022. febr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!