Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A térképek szerkesztői honnan...

A térképek szerkesztői honnan tudják, a módosításokat?

Figyelt kérdés

Adott egy útszakasz amit átrendeznek, például beiktatnak egy körforgalmat. Pár nappal később a google térkép, és más navigációk már tudják, hogy ott körforgalom van.


Én azt tudom elképzelni, hogy minden munkálat előtt a földmérők felmérik a területet és a felmért koordinátákat egy globális koordináta adatbázisba viszik fel amihez hozzáférnek a navigációk. Ez az elmélet igaz lehet? Ha igen, hol van ez az adatbázis, vagy mi ennek a pontosabb procedúrája?


2018. nov. 8. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Nekem gyanús, hogy sok autós jár arra bekapcsolt mobilnettel és GPS-szel, és szépen küldik az adatokat a Google-szerverekre, hogy merre mennek. Ha szinte mindenki nem az úton megy, akkor a Google feltételezi, hogy az út megváltozott, és frissít. (Persze, a telefonos GPS nem olyan pontos, mint a földmérés, de ha már 100-an elmennek arra, akkor a 10 méteres hibából 1 méteres lesz, ami biztosítja, hogy változott az út.)


Illetve lehetnek még a Google-nek tényleg olyan alkalmazottjai (akár önkéntes szerkesztők), akik direkt jelzik azt is, hogy most ott mindenki viccből megy-e az út mellett, vagy tényleg átépítették.


Szóval nem kell ehhez semmi hivatalos procedúra, egyszerűen csak figyelnek minket.

2018. nov. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Globális adatbázis nincs, de sok helyi adatbázissal vannak partneri viszonyban, akik aztán megint csak kapcsolatot tartanak alacsonyabb szintű, országos és önkormányzati térinformatikai rendszerekkel.

Ezen felül az autózók GPS-adataiból automatizáltan is figyelik a változásokat, amiket részben továbbítanak a partnereknek ("nézzetek rá fiúk") részben maguktól frissítenek. Lassabb időskálán ugyan, de műholdas felvételek és a Street View autóik által látottakat is folyamatosan integrálják a térképekbe: az eltérések kiszúrására vannak algoritmusaik, amit aztán a partnerekkel vagy saját embereikkel rajzoltatnak át.

2018. nov. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1, Azért szerintem ez nem ilyen egyszerű. :)


#2, Ezt logikusabbnak találom, de még mindig nem teljesen tiszta. Próbáltam ráguglizni, de nem sok infót találtam erről.

2018. nov. 8. 11:08
 4/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Bárki "szerkesztheti" a Google térképet. Te is. Na jó, nem egészen így, de bejelenthetsz változásokat, tévedéseket. Én pl módosíttattam már utcanevet, mert a térképen helytelenül volt feltüntetve. Megköszönték, felülvizsgálták, és módosították.

Amúgy a Google-nak pl vannak saját műholdjai odafent, amik folyamatosan fotózzák a tájat (lásd Google maps műhold nézet). Nem feltétlen minden ilyen elkészült kép lesz feltéve, de látszódhat, hogy ott építkezés van. És igen, az emberek telefonjai is óriási mennyiségű információt szolgáltatnak. Mégcsak nem is kell rajta navigációt használnod...

2018. nov. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig kérdező az egyest a kettes csak tovább részletezte. És nyilván még néhány apróságot ki is hagyott, hiszen egy óriás világcég minden forrását nem fogja az orrunkra kötni. De a lényeg ez: a források magánszemélyek, helyi adatbázisok és saját megfigyelések. Na és persze kifinomult ellenőrzési rendszer.

De úgy látom, ha valaki kicsit pontosabban fogalmaz, azt a világot túl egyszerűnek képzelő, egy összetett mondatot már nehezen értelmező emberek nem értik meg, és dühükben lepontozzák. Ezért aztán minden lényegtelen és nem is oda tartozó dolog lehet akár 100%, míg egy alapos elemzésnél láttam már 0%-ot is. Hiába, a tömény butaság nyomul....

2018. nov. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Én meg a cégekre szoktam rákeresni a google mapban és ha nincs benne akkor megjelölöm és beírom elküldésre a weboldala alapján az adatait. Nyitvatartás, üzletprofil, weboldal... Aztán sorba kapom a jóváhagyásokról az emaileket.
2018. nov. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!