Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hány atomot tartalmaz 1 mol...

Hány atomot tartalmaz 1 mol ózonmolekula?

Figyelt kérdés

2018. dec. 9. 17:20
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Kedves Wadmalac !

Minden tiszteletem a tied, DE:

A kérdésben 1 mol ózonmolekula szerepel.

Legyen a mól "X" azaz egy ismeretlen paraméter, mindegy hogy mennyi és valójában nem is ismerjük a pontos értékét.

Akkor a válasz 3X db Oxigén atom !!!

Mindegy hogy a mól pontosan mennyi mert a 3 mól akkor is tökéletesen pontos. Ha megkérdezik hogy az hány darab akkor visszakérdezel hogy a kérdésben levő mól hány darab mert a válasz annak a függvénye. Ha pontos a kérdés akkor pontos a válasz.

Azt hittem azért ez egyszerűbb...

2018. dec. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Wadmalac ***** válasza:

Én nem érvelek azon, hogy a számmal kiírás a jó megoldás. Csak azt mondom, hogy nem rossz megoldás.

Mólban és darabban kiírva is elfogadható a válasz.

És középsulis feladatnál tutira plusz értéke van, ha a válaszban a mol és darab is szerepel, mert akkor látja a tanár, hogy mindkettőt tudja.


Nekem a bajom azzal az állítással van, hogy molban KELL, mert pontosabb. Nem, nem kell. A pontossága is igen képzetes fogalom. Minimum középsulis szinten.

2018. dec. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Jól van feladom, kár ezen többet görcsölni.

A tanártól függ hogy melyiket véli jobbnak.

Az igazság az, hogy ha db-ot használnak akkor azzal mutatja hogy az Avogadro szám közelítő értékét is ismeri.

Ha a mólok számára kíváncsi akkor olyan kérdéseket szoktak kreálni hogy "Mekkora az anyagmennyisége..."

Persze,és a db az micsoda? Az nem anyagmennyiség?

Ki írni hogy a megoldás 3 mól ami közelítőleg 1,8*10^24 db és jóccakát.

2018. dec. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi a tökömön vitatkoztok. Ha egy tartályban 3 mól anyagmannyiségű ózon van, akkor abban a tartályban 3 szor 6 szor 10 a huszonharmadikon darab oxigénatom van. Definíció szerint.
2018. dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
A vita azon ment eddig, hogy a "Hány atomot tartalmaz" kérdésre mennyire jó válasz a mólos verzió, illetve hogy a közoktatásban milyen formában várhatják a választ a kémiatanárok.
2018. dec. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Hát akkor, hogy se mol-ban se darabban ne fogalmazzak, azt kell mondjam, hogy 1 mol ózon molekula 3 Avogadro számnyi oxigén atomot tartalmaz :-)
2018. dec. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

És hogy a mókázást folytassam, a címsorban szereplő kérdés, ha érettségi feladat kérdés, akkor az a helyes válasz, ami a javító kulcsban meg van adva.

Ha a kérdés így van megadva, akkor helyes válasznak el kell(!) fogadni a 3x6x10^23 értéket is, meg a 3 mol értéket is. Mert a kérdésben egy értékes jegyig van megadva a mol-ok száma és ehhez kell igazodjon a válasz is.

[Ha a megoldókulcs istentől elrugaszkodott értéket vár el, akkor már a javításkor megóvjuk. És fent észbe kapva korrigálnak.]

Szöszölni a pontosságon akkor kellene, ha a kérdés úgy lenne feltéve például, hogy 1,000 mol ózonban...

Amúgy hálistennek az érettségi követelmény-rendszer azt követeli, hogy a válasz értékes jegyeinek a száma igazodjon a kérdés értékes jegyeinek a számához. Ennyi...

2018. dec. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!