Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyhogy olyan értékes ma az...

Hogyhogy olyan értékes ma az emberélet? Hasznos ez a faj szempontjából?

Figyelt kérdés

Sohasem volt ennyire értékes az élet. Ma az öngyilkosjelöltet is megpróbálják megmenteni, ahogy a reménytelen végstádiumú beteget is.


Belegondolva, hogy milyen az alapvető emberi jellem... Hogyan alakulhatott ez ki?


Hasznos ez a bolygó szempontjából? Az emberi faj szempontjából?


Meddig lesz így?


2018. dec. 20. 19:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A gének terjesztése elsőrendű feladat.
2018. dec. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Gének terjesztése: Nos, aki genetikai betegségekkel küzd, annak is fontos, hogy terjessze a génjeit?


Nem kötekedés. De megértem, hogy ha valakit csak mások veséje által lehet életben tartani és ez egy genetikailag örökletes betegség miatt van, akkor nem-e lenne jobb sterilizálni és fogadjon örökbe egy "tenyészetileg jobb kondíciókkal rendelkező" gyereket? (bocsi, ha ez kicsapja a biztosítékot)

2018. dec. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mivel minden lét fennt akar maradni, így mi is. Hogy mit gondol a bolygó? Sajnos ezt nem érdekli az embert, pedig kellene....
2018. dec. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Miden élőlény legeslegfőbb célja a saját genetikájának továbbadása az utódainak. Ez a mozgatórugója mindennek. Minden más szempont másodlagos.


Azon állatoknál (beleértve az embert is) ahol minden egyednek eltérő a genomja ez azt jelenti hogy a párválasztáskor olyan párt igyekszünk keresni aki valószínűleg jeleskedik a gyereknevelésben és fajtársaival is toleráns, gyerekét el tudja tartani. Ma is vannak olyan anyák akik szülés után azonnal (v pár éven belül) megölik gyereküket. Ezeknek kevesebb az esélyük hogy továbbörökítsék ezen tulajdonságukat. Ez az evolúció.


Tehát az egyed élete addig 'fontos' amíg utódot nem támaszt és azt nemi érettségig fel nem neveli és átadja (élelemszerzési) tudását részére. Így van ez az oroszlánok, szarvasok, vaddisznók és emberek esetén is.


Azon állatoknál ahol azonosak csoportszinten a genetikai információk (pl hangyák, méhek) ott nincs ilyen "Fontos minden egyed élete" hozzáállás. Az emberek is ezért nősültek meg háborúba indulás előtt: ha ők meg is halnak a csoportjuk érdekében, a feleségük még megszülhette a gyereküket: tehát teljesítették céljukat.

2018. dec. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Míg állatoknál a párzásban a két cél, hogy örököltesse a gén állományt és lehető legrátermettebb partnerrel, addig az embernél más szempontok szerepelnek, amik a "legrátermettebb" partner fogalmát nem csak genetikailag és egészségügyileg vizsgálják, hanem anyagi és érzelmi szempontok alapján is. Ezért nem működik az, ami az állatoknál és fog a genetikai selejt is szaporodni.
2019. jan. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!