Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megítélésed szerint melyek a...

Megítélésed szerint melyek a tudomány legnagyobb tartozásai az emberiség felé?

Figyelt kérdés
2018. dec. 29. 08:41
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
44%

Csak megjegyezném: a válaszok azt mondták meg, hogy szerintük mit szeretne leginkább az ember tudni. Ez az igény nagymértékben függ az adott ember igényétől, például nyilván akad sok ember, aki szerint egy jobban használható atombomba nagyon kéne, és akad sok ember, aki szerint erre egyáltalán nincs szükség.


Ezzel szemben a tartozás egy előre meghatározott dolog adott időre meg nem adása. Ha eldöntöttük volna, hogy két éven belül mindenütt kéne fúziós energiatermelés, és ez nem teljesül, akkor az tartozás. De a tudományban ilyen fogalom nem létezik, mert a tudomány egyszerűen nem így működik. Gondolhatja sok ember ilyennek, de a tudomány nem kívánságlista.

2018. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
Mi az élet értelme?
2018. dec. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. dec. 30. 18:23
 14/36 anonim válasza:
62%

Amit évtizedekkel ezelőtt úgy gondolták hogy küszöbön van, de igazából sehol. Pl

- Humanoid robotok (ami ha megkéred megtalálja a mosogatót, elmosogat és nem tör el semmit)

- "Igazi" űrutazás (még a Marsra se sikerült embert vinni, ejnye)

- Szuperszonikus repülés (ami meg is éri)

- Fúziós energia

2019. jan. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Köszi. Még valaki?
2019. jan. 1. 16:20
 16/36 anonim ***** válasza:

OFF: A tartozásról a 11. válaszadónak: sok mindennel tartozunk, például a szüleinknek, pedig nem ígértünk nekik semmit! A tartozás nem ígéret kérdése, hanem az erkölcsé...


A legnagyobb hiányosság, amit mihamarabb pótolni kellene az az ember aktív élethosszának megnövelése. Akár úgy ahogy már írták: "Transzhumanizmus. Az életünket egy android testben, vagy életbentartó kamrában folytathatnánk agyként - levetve a húszsákot. Ezzel csökkenthetnénk a környezeti lábnyomunkat, és csak az elménk kristályosítása lenne a célunk.", akár másféleképpen.

De ez a szaporodás (túlnépesedés) problémájával is összefügg. Aminek ezt ellensúlyoznia kell, az az emberiséget (tudományt is) előrevivő aktív alkotói élettartam. Hiszen most minimum 25-30 éves korunkig tanulunk, majd pedig 40 éves korunktól a szellemi leépülés következik. Azaz 10-15 éven át tudjuk a szellemi energiánkat maximálisan kihasználni, a többi időszakban, 40-60 éven át Szinte(!túloztam!) csak terhére vagyunk egymásnak.

Ezt ideje lenne belátni és minél jobban kitolni ezt a 10-15 éves proaktív időszakot. Szerintem ez volna az elsődleges cél! S mint már rámutattam, ebbe minden beletartozik: társadalomtudomány (népességszabályozás, környezetvédelem), orvostudomány (szellemi és testi egészség), művészet (rekreáció) és a többi.

És talán még a tudományos élet is definiálni tudná önmagát, a céljait...


Be szép is volna (vagy lesz?)!

2019. jan. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
21%
az emberiség szolgálja a tudományt, vagy fordítva?
2019. jan. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

#17: A ruha szolgál engem vagy én a ruhát..

Na ezért nem fogom én a ruhát mosogatni.. :DD

Ha koszos büdös ő tehet róla

2019. jan. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Köszi, és továbbra is figyelem a válaszaitokat.
2019. jan. 2. 16:55
 20/36 anonim ***** válasza:
Nem értem mi van, nem látszanak a válaszok. Bédöglött a szerver?
2019. jan. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!