Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megítélésed szerint melyek a...

Megítélésed szerint melyek a tudomány legnagyobb tartozásai az emberiség felé?

Figyelt kérdés
2018. dec. 29. 08:41
1 2 3 4
 21/36 anonim válasza:

Szuperszònikus repülès: a Mach 3 a hangsebessèg 3 szorosa es képesek vagyunk rà szal nemèrtem hol a problèma.

Èlettartam meghosszabbodàsa:100 evvel ezelőtthöz képest is hoszabb a vakcinàlàs, èletkörülmények ès a jobb orvosi ellatásnak köszönhetően (meg egyéb tenyezők, amiket tuti kihagytam)

Agy a befőttben: honnan tudod, hogy nem kerül rohadt sok nyersanyagba/energiaba, hogy az agyad felrakd egy mátrixba? Vagy, hogy a nèpesség többsège pallérozni akarná magàt? Ha android testbe zàrnànk, akkor azt olajozni is kell, ami igen....olaj ès a legjobb olajzòk az asvanyi olajok(azaz fosszilis). Meg egy kvazi hallhatatlan entitàs, akinek mindegy milyen a környezete, még kevésbe fog törődni annak megvèdésèvel. Masik....hany eves kortòl fektetnèd be az embereket a kès alà? Mit tennél a folyamatos test hulladék utanpòtlàssal?

2019. jan. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

Köszi.


Mások, más meglátásai?

2019. jan. 3. 10:44
 23/36 anonim ***** válasza:
Hova tünnek a fél pár zoknik..?
2019. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim válasza:
A nátha/meghűlés gyors, hatékony gyógyítása
2019. jan. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 johny85 ***** válasza:

A fejlődés,robanómotorok,atomboma.Szét van cseszve a bolygó.

Holott lehetne foszilis energiaforrásokat használni szél,viz ,nap energia.Születés szabályozás is kellene stb.Meg több pia :D

2019. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 johny85 ***** válasza:
Foszilis enegiák kiépitése,születés szabályozás
2019. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Ha képesek vagyunk létrehozni a legjobb idegi interfészeket optogenetikai alapon, akkor elég viccesnek tűnik, hogy pont a robottest olajozásán akadsz fent :D


Abban egyetértek, hogy nem ez fogja megmenteni a bolygót, hanem a tömegeken ható technikai újítások (Pl génmódosított növények, mesterséges hús, molten salt atomerőmű/fúziós erőmű, olcsó elektromos autók nagy hatótávval).


Viszont eleinte nyilván a gazdagok tovább folytathatják az életüket egy csőben. Külön külön a technikai alapok léteznek, az agyi interfészhez is (Tudom mert a területen dolgozok). Csak össze kell rakni, és még fejleszteni.


Ismétlem nem agyi feltöltésről van szó, hanem hogy az agy külön életben tartható mesterségesen. Kezdetleges idegi kommunikáció már működik különféle interfészekkel.

Szerintem egy egér agyat már életben lehetne tartani az általunk használt in vitro módszerekkel.

2019. jan. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Örülök az egyre komolyabb hozzászólásoknak. És várom a továbbiakat is.
2019. jan. 3. 15:52
 29/36 anonim ***** válasza:

Szerintem amivel “tartozik” az a sokminden amit eddig elértünk, mind vele jár egy árnyoldallal amivel eddig nem nagyon foglalkoztunk. Ezeket kéne rendbetenni pl:

- tartós kaják - rákkeltő tartósítószerek

- szép zöldségek növényvédőszerek miatt - méhek tömeges pusztulása

- ipari fejlődés - környezetszennyezés, globális felmelegedés

- műanyagok - már az emberek vérébe is bekerült, mindenkinek a vizelete is tartalmaz mikroműanyagokat

- oltások - autoimmun betegségek, allergiák, népességrobbanás stb

- szociális média - függőség, elidegenedés


és még sorolhatnám sokáig. Minden fejlődés eddig együtt járt nem várt káros hatásokkal amikkel mintha az emberek nem igazán akarnának foglalkozni, pedig egyre súlyosabb dolgok halmozódnak fel. Ha ezeket nem tesszük prioritássá, mindegy mi másban fejlődünk.

2019. jan. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Továbbra is figyelem a kérdést.
2019. jan. 4. 09:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!