Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a nehezebb a semmi vagy az...

Mi a nehezebb a semmi vagy az oxigén?

Figyelt kérdés
Ha veszünk két palackot, az egyikbe vákumot képzünk, míg a másikat oxigénnel töltjük, majd a víz alá helyezzük, melyik jön fel hamarabb a felszinre? az oxigénnek van felhajtó ereje, a vákumnak van? :) ne vegyétek véresen komolyra a kérdést csak úgy eszembe jutott :)

2019. jan. 10. 18:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%

"Mi a nehezebb a semmi vagy az oxigén?"


Amint megmondod, mennyi a semmi sűrűsége, azonnal választ tudunk adni. :)


"Ha veszünk két palackot, az egyikbe vákumot képzünk, míg a másikat oxigénnel töltjük, majd a víz alá helyezzük, melyik jön fel hamarabb a felszinre?"


Értelemszerűen az üres palack. Hiszen mindkettő egyforma méretű, tehát azonos mennyiségű vizet is szorítanak ki, de a vákuumosnak pont egy palacknyi oxigénnel kisebb a súlya az oxigénnel töltött palacknál, tehát ennyivel könnyebb is annál.

2019. jan. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Oxigénnek van tömege. Tömeg és a tömegvonzás miatt súlya is.

A valami mindig több, mint a semmi.

2019. jan. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

"semmi sűrűsége" - felesleges ezt nézni. Tömegét és térfogatát kell nézni. A tömege adott: vákuum = nincs tömege. Oxigén = van tömege. A térfogatuk a példában állandó. Így lényegtelen "a semmi térfogata".


Össz sűrűség is attól függ, hogy mi az össz tömeg és mi az össz térfogat.

2019. jan. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%

""semmi sűrűsége" - felesleges ezt nézni. Tömegét és térfogatát kell nézni."


Ajj de tudtam hogy valakinek muszáj lesz valamibe belekötnie :D

Miért, kedves harmadik, a "tömege és térfogata" nemde egyértelműen meghatározza a sűrűséget? Akkor meg nem mindegy, hogy a "tömegét és térfogatát", vagy a sűrűségét vesszük?


"A tömege adott: vákuum = nincs tömege. Oxigén = van tömege. A térfogatuk a példában állandó."


Igen, képzeld csak el, én is pont ebből indultam ki. Ha nem tűnt volna fel, a válaszom második részében kábé pont ugyanezt írtam én is le, amit te.

2019. jan. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egyetértesz. Remek. Csak máshogy fogalmazol.
2019. jan. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Ezt a paradoxont (amikor az agyunk mást mond helyesnek, mint a megérzésünk) úgy lehet demonstrálni, hogy mondjuk egy habszifon-készüléket kiegyensúlyozunk, hogy üres tartályba beletekert patronnal még éppen lebegjen. Ezután kibuborékoltatunk belőle jó sok gázt. Ezután feljön, lebeg vagy lemerül?
2019. jan. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Semmi sem nehezebb az oxigénnél. :)
2019. jan. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Wadmalac ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, látom, nemsokára te IS feltalálod a vákuumléghajót.

Előre szólok, már sokan megtették és igen, működne. Ha volna olyan erős edényanyag, ami nem roppan össze az 1 bar alatt és mégsem nehezebb a kiszorított légtérfogatánál.

Na ilyen ma még nincs.

2019. jan. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
az oxigénnek van felhajtó ereje a vákumnak nincs, csak az üveg fajsúlya érvényesül szerintem, tehát lesülyed, :) A kérdést megtévesztően tettem fel akaratlanul, természetesen nem könnyebb a semmi és nem is nehezebb mint az oxigén de mivel semmi igy nincs is hatással a fizika törvényeire, talán? legalábbis ebben az esetben sztem :)
2019. jan. 11. 09:19
 10/25 A kérdező kommentje:
pontosabban könnyebb mint az oxigén de mégis lesülyed az üveg :)
2019. jan. 11. 09:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!